Zmiana na stanowisku Prezesa Zarządu operatora Stadionu Energa Gdańsk

Aktualizacja: 3 kwi 2020

W dniu 31.03.2020 roku, w związku ze złożoną wcześniej rezygnacją, Pan Tomasz Niski przestał pełnić funkcję Prezesa Zarządu Arena Gdańsk Operator Sp. z o.o.. W czasie swojej kadencji był odpowiedzialny za przeprowadzenie na Stadionie Energa Gdańsk prawie 500 wydarzeń i spotkań o charakterze społecznym, 400 spotkań korporacyjnych, ponad 40 dużych i masowych wydarzeń, ok. 50 meczów Lechii Gdańsk (w ramach Ekstraklasy, Pucharu Polski i eliminacji Ligi Europy UEFA).

W zaistniałej sytuacji kryzysowej stanowisko Prezesa Zarządu przejmie Łukasz Wysocki, dla którego Stadion Energa Gdańsk nie jest obcy. Łukasz Wysocki był odpowiedzialny za przeprowadzenie Finałowego Turnieju UEFA Euro 2012 ze strony UEFA właśnie na tym stadionie, pełniąc funkcję Venue Managera. Od 2007 roku związany z branżą stadionową m.in. był odpowiedzialny za przygotowanie koncepcji funkcjonalnej Stadionu Narodowego w Warszawie pracując w latach 2007-2011 w Narodowym Centrum Sportu. Jest jednym z pierwszych absolwentów z Polski Events & Venue Management School, której kursy ukończył w 2008 i 2009 roku. Od 2014 roku pełni funkcję Prezesa Zarządu Gdańskiej Organizacji Turystycznej, której zadaniem jest między innymi promowanie oferty spędzania czasu wolnego w Gdańsku i regionie. "Stadion Energa Gdańsk to ikona na mapie nie tylko Gdańska, ale całego Trójmiasta i Polski – mówi Łukasz Wysocki. – Zarządzanie takim obiektem to duże wyzwanie, tym większe obecnie, kiedy trudno określić w jakim stopniu sytuacja na całym świecie wpłynie na rozwój branży eventowej. Jestem jednak przekonany, że dzięki wspólnemu zaangażowaniu i pracy doświadczonego zespołu będziemy skutecznie kontynuować realizację celów stadionowych, wprowadzając też nowe inicjatywy. Cieszę się na to wyzwanie. Na przestrzeni najbliższego czasu i w dobie występującego kryzysu, z pomocą dwóch profesjonalnych zespołów będę łączył te dwie funkcje"- mówi Łukasz Wysocki


Źródło: Stadion Energa Gdańsk
29 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
Sport Creative

Sport Creative to miejsce gdzie sport spotyka biznes.

Sport w dzisiejszych czasach stał się nie tylko widowiskiem wywołującym ogromne emocje i heroiczną walką o trofea, ale także produktem oferowanym przez kluby i organizacje sportowe walczące o sponsorów i klientów jakimi są kibice. Zachęcamy państwa do odwiedzin strony, na której znaleźć można ofertę współpracy Sport Creative oraz blog gdzie publikujemy różne ciekawe informacje z zakresu marketingu sportowego i nie tylko.

  • Sport Creative Facebook
  • Sport Creative Twitter
  • LinkedIn Ikona społeczna
  • Sport Creative Instagram
  • Sport Creative TikTok
  • Sport Creative YouTube

Sport Creative. Pomorskie, Gdańsk 2023