Zawieszenia wiechy na Legia Training Center

W piątek, 4 października, na terenie Legia Training Center w gminie Grodzisk Mazowiecki odbyła się uroczystość zawieszenia wiechy, symbolizująca zakończenie pierwszego etapu budowy ośrodka. Prace trwają zgodnie z harmonogramem.- Celebrujmy ten ważny moment dla klubu. Z naszymi partnerami, firmą PORR, podwykonawcami i gminą Grodzisk Mazowiecki stworzyliśmy prawdziwą rodzinę. Znaleźliśmy wykonawcę, jakiego chcielibyśmy mieć. Cieszę się, że wspólnie możemy zobaczyć, jak powstaje nowy dom Legii - mówił prezes i właściciel Legii Warszawa Dariusz Mioduski. - To wielkie święto dla kilkuset osób, które pracują przy powstaniu ośrodka – dodał prezes spółki Akademia Piłkarska Legii Tomasz Zahorski.


Wiecha to tradycja budowlana sięgającą XIV wieku, polegająca na zawieszeniu udekorowanego wieńca na najwyższym punkcie flagowej budowli. Obecnie, po czterech miesiącach i wylaniu 4600 metrów sześciennych betonu, zakończyły się prace konstrukcyjne przy budynku głównym, który w całości jest już gotowy w stanie surowym. Plan zakłada, że jeszcze przed zimą budynek zostanie zamknięty i będą prowadzone już tylko wewnętrzne prace wykończeniowe. Rozpoczęto również przygotowanie dróg dojazdowych. Na pięciu boiskach trwa pierwszy z dwóch etapów siania trawy (szóste będzie z nawierzchnią sztuczną).


- Dziękujemy wszystkim zaangażowaniem w ten proces. Budowanie jest grą zespołową. To półmetek, który wspólnie wygrywamy 1:0. Mam nadzieję, że druga połowa będzie również dobra lub jeszcze lepsza – powiedział członek zarządu PORR Jakub Chojnacki.


- Stałem się legionistą. Ogromne podziękowania dla firmy PORR za tempo i wysoką jakość prac. Równolegle budujemy drogi, kanalizacje i wodociąg. Skala inwestycji jest imponująca - mówił burmistrz Grodziska Mazowieckiego Grzegorz Benedykciński.Kompleks Legia Training Center powstaje przy dotacjach Ministerstwa Sportu i Turystyki, Ministerstwa Rozwoju (na Centrum Badawczo-Rozwojowe LegiaLab), finansowaniu z Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK) oraz wkładu własnego inwestora. Oddanie ośrodka planowane jest na czerwiec 2020 roku.

11 wyświetlenia
Sport Creative

Sport Creative to miejsce gdzie sport spotyka biznes.

Sport w dzisiejszych czasach stał się nie tylko widowiskiem wywołującym ogromne emocje i heroiczną walką o trofea, ale także produktem oferowanym przez kluby i organizacje sportowe walczące o sponsorów i klientów jakimi są kibice. Zachęcamy państwa do odwiedzin strony, na której znaleźć można ofertę współpracy Sport Creative oraz blog gdzie publikujemy różne ciekawe informacje z zakresu marketingu sportowego i nie tylko.

  • Sport Creative Facebook
  • Sport Creative Twitter
  • LinkedIn Ikona społeczna
  • Sport Creative Instagram
  • Sport Creative TikTok
  • Sport Creative YouTube

Sport Creative. Pomorskie, Gdańsk 2023