Zawieszenia wiechy na Legia Training Center

W piątek, 4 października, na terenie Legia Training Center w gminie Grodzisk Mazowiecki odbyła się uroczystość zawieszenia wiechy, symbolizująca zakończenie pierwszego etapu budowy ośrodka. Prace trwają zgodnie z harmonogramem.- Celebrujmy ten ważny moment dla klubu. Z naszymi partnerami, firmą PORR, podwykonawcami i gminą Grodzisk Mazowiecki stworzyliśmy prawdziwą rodzinę. Znaleźliśmy wykonawcę, jakiego chcielibyśmy mieć. Cieszę się, że wspólnie możemy zobaczyć, jak powstaje nowy dom Legii - mówił prezes i właściciel Legii Warszawa Dariusz Mioduski. - To wielkie święto dla kilkuset osób, które pracują przy powstaniu ośrodka – dodał prezes spółki Akademia Piłkarska Legii Tomasz Zahorski.


Wiecha to tradycja budowlana sięgającą XIV wieku, polegająca na zawieszeniu udekorowanego wieńca na najwyższym punkcie flagowej budowli. Obecnie, po czterech miesiącach i wylaniu 4600 metrów sześciennych betonu, zakończyły się prace konstrukcyjne przy budynku głównym, który w całości jest już gotowy w stanie surowym. Plan zakłada, że jeszcze przed zimą budynek zostanie zamknięty i będą prowadzone już tylko wewnętrzne prace wykończeniowe. Rozpoczęto również przygotowanie dróg dojazdowych. Na pięciu boiskach trwa pierwszy z dwóch etapów siania trawy (szóste będzie z nawierzchnią sztuczną).


- Dziękujemy wszystkim zaangażowaniem w ten proces. Budowanie jest grą zespołową. To półmetek, który wspólnie wygrywamy 1:0. Mam nadzieję, że druga połowa będzie również dobra lub jeszcze lepsza – powiedział członek zarządu PORR Jakub Chojnacki.


- Stałem się legionistą. Ogromne podziękowania dla firmy PORR za tempo i wysoką jakość prac. Równolegle budujemy drogi, kanalizacje i wodociąg. Skala inwestycji jest imponująca - mówił burmistrz Grodziska Mazowieckiego Grzegorz Benedykciński.Kompleks Legia Training Center powstaje przy dotacjach Ministerstwa Sportu i Turystyki, Ministerstwa Rozwoju (na Centrum Badawczo-Rozwojowe LegiaLab), finansowaniu z Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK) oraz wkładu własnego inwestora. Oddanie ośrodka planowane jest na czerwiec 2020 roku.

11 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
Sport Creative

Sport Creative to miejsce gdzie sport spotyka biznes.

Sport w dzisiejszych czasach stał się nie tylko widowiskiem wywołującym ogromne emocje i heroiczną walką o trofea, ale także produktem oferowanym przez kluby i organizacje sportowe walczące o sponsorów i klientów jakimi są kibice. Zachęcamy państwa do odwiedzin strony, na której znaleźć można ofertę współpracy Sport Creative oraz blog gdzie publikujemy różne ciekawe informacje z zakresu marketingu sportowego i nie tylko.

  • Sport Creative Facebook
  • Sport Creative Twitter
  • LinkedIn Ikona społeczna
  • Sport Creative Instagram
  • Sport Creative TikTok
  • Sport Creative YouTube

Sport Creative. Pomorskie, Gdańsk 2023