YanQing Olympic Sliding Center po pierwszych testach

Grupa ekspertów z Międzynarodowej Federacji Bobslei i Skeletonu (IBSF) oraz Międzynarodowej Federacji Saneczkarskiej (FIL) pod przewodnictwem Prezydenta IBSF Ivo Ferrianiego i Dyrektora Technicznego FIL Christiana Eigentlera nadzorowała pierwsze testy olimpijskiego toru YanQing Olympic Sliding Center.


źródło: IBSF

Obiekt ten będzie areną zmagań bobsleistów, skeletonistów i saneczkarzy podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pekin 2022. W pierwszych tetach brali udział przedstawiciele głównie Chińskiej Federacji Bobslei i Skeletonu, ale także wybrani sportowcy z całego świata reprezentujący saneczkarstwo. Całości bacznie przyglądali się przedstawiciele Komitetu Organizacyjnego Pekin 2022 (BOCOG) w tym przewodniczący Yang Shu oraz projektant toru Uwe Deyl.


"Podczas testów mogliśmy zobaczyć bardzo dobre przygotowanie toru. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem organizacji tego wydarzenia. Całość w związku z panującą pandemią COVID-19 odbyła się pod ścisłym nadzorem sanitarnym. Z niecierpliwością czekamy już na kolejne testy i zawody IBSF BMW World Cup jakie zaplanowane są na tym torze w marcu 2021 roku. Chciałbym podziękować Komitetowi Organizacyjnemu Pekin 2022 za ogromną pracę jaka została wykonana do tej pory". - powiedział Prezydent IBSF Ivo Ferriani.


Walter Plaikner, ekspert FIL dodał- "Od lat osiemdziesiątych wszystkie tory przechodzą testy i homologacje. Muszę szczerze przyznać że to co zobaczyliśmy na torze YanQing Olympic Sliding Center było czymś niesamowitym".


Źródło: IBSF

80 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
Sport Creative

Sport Creative to miejsce gdzie sport spotyka biznes.

Sport w dzisiejszych czasach stał się nie tylko widowiskiem wywołującym ogromne emocje i heroiczną walką o trofea, ale także produktem oferowanym przez kluby i organizacje sportowe walczące o sponsorów i klientów jakimi są kibice. Zachęcamy państwa do odwiedzin strony, na której znaleźć można ofertę współpracy Sport Creative oraz blog gdzie publikujemy różne ciekawe informacje z zakresu marketingu sportowego i nie tylko.

  • Sport Creative Facebook
  • Sport Creative Twitter
  • LinkedIn Ikona społeczna
  • Sport Creative Instagram
  • Sport Creative TikTok
  • Sport Creative YouTube

Sport Creative. Pomorskie, Gdańsk 2023