X-Kom AGO nawiązuje współpracę z Wirtualną Polską

Czołowa Polska organizacja esportowa jaką jest X-kom AGO nawiązała współpracę z Grupą Wirtualna Polska, która od dziś staje się jej partnerem medialnym. W wyniku porozumienia najświeższe informacje drużyny występującej w turniejach: Counter-Strike: Global Offensive, StarCraft 2 i Fortnite będzie można przeczytać na łamach WP Sportowych Faktów. Logo portalu znajdzie się na materiałach promocyjnych w mediach społecznościowych organizacji podczas zapowiedzi i podsumowań meczowych.- Niezwykle się cieszę, że dzięki Wirtualnej Polsce będziemy mogli wejść do mainstreamu. WP SportoweFakty to największy serwis sportowy w kraju, co w dłuższej perspektywie powinno przełożyć się na zwiększenie liczby widzów transmisji naszych meczów i świadomości na temat esportu. Teraz od sukcesów zawodników x-kom AGO zależeć będzie, ile wiadomości trafi do ponad 6 mln użytkowników serwisu – mówi Jakub Szumielewicz CEO w beloud sp. z o.o. zaangażowany w proces negocjacyjny.


Współpracując z x-kom AGO, Wirtualna Polska otrzyma pierwszeństwo na temat zmian kadrowych, dostępu do zawodników oraz ekskluzywnych materiałów, które w przyszłości pojawią się w serwisie WP SportoweFakty.- Ostatnie lata to dla esportu czas dynamicznego rozwoju. Współpraca z x-kom AGO, czołową organizacją esportową w Polsce, to dla nas możliwość poszerzenia oferty dla naszych użytkowników. W naszych wszystkich działaniach opieramy się na poszukiwaniu ekskluzywnych, wartościowych treści. Trudno wyobrazić sobie lepsze ich źródło niż topowa polska drużyna, bardzo sprawnie animująca swoją społeczność w social mediach – mówi Paweł Kapusta, redaktor naczelny serwisu WP SportoweFakty.


- Partnerstwo medialne drużyny esportowej to naturalna konsekwencja rozwoju oferty sponsoringu sportowego w Wirtualnej Polsce. Wspieramy medialnie sport w każdej dyscyplinie, którą interesują się nasi użytkownicy. Zgodnie z raportem Mexad Games i Mobile Institute „Esport w Polsce” niemal co czwarty polski internauta interesuje się grami – mówi Anna Szuszkiewicz, manager ds. promocji i sponsoringu w Wirtualnej Polsce.


Źródło: X-Kom AGO

Sport Creative

Sport Creative to miejsce gdzie sport spotyka biznes.

Sport w dzisiejszych czasach stał się nie tylko widowiskiem wywołującym ogromne emocje i heroiczną walką o trofea, ale także produktem oferowanym przez kluby i organizacje sportowe walczące o sponsorów i klientów jakimi są kibice. Zachęcamy państwa do odwiedzin strony, na której znaleźć można ofertę współpracy Sport Creative oraz blog gdzie publikujemy różne ciekawe informacje z zakresu marketingu sportowego i nie tylko.

  • Sport Creative Facebook
  • Sport Creative Twitter
  • LinkedIn Ikona społeczna
  • Sport Creative Instagram
  • Sport Creative TikTok
  • Sport Creative YouTube

Sport Creative. Pomorskie, Gdańsk 2023