World Athletics wesprze sportowców

World Athletics uruchomiła fundusz w wysokości 500 000 USD (461 000 EUR), który ma pomóc w walce ze skutkami pandemii Covid-19. Fundusz został utworzony we współpracy z Międzynarodową Fundacją Lekkoatletyczną (IAF) - organizacją charytatywną World Athletics.Środki finansowe mają pomóc lekkoatletom, którzy stracili większość albo całe dochody finansowe w wyniku zawieszenia startów wywołanych pandemią koronawirusa. Niestety środki nie trafią do wszystkich sportowców i aby je uzyskać trzeba będzie złożyć specjalny wniosek. W komisji weryfikacyjnej i przyznającej "dotacje" będą zasiadali Prezydent World Athletics Sebastian Coe, Hicham El Guerrouj i Katerina Stefanidi.


Sebastian Coe powiedział: „Mam stały kontakt ze sportowcami z całego świata i wiem, że wielu z nich doświadcza dużych trudności finansowych w wyniku zawieszenia międzynarodowych zawodów sportowych"


3 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
Sport Creative

Sport Creative to miejsce gdzie sport spotyka biznes.

Sport w dzisiejszych czasach stał się nie tylko widowiskiem wywołującym ogromne emocje i heroiczną walką o trofea, ale także produktem oferowanym przez kluby i organizacje sportowe walczące o sponsorów i klientów jakimi są kibice. Zachęcamy państwa do odwiedzin strony, na której znaleźć można ofertę współpracy Sport Creative oraz blog gdzie publikujemy różne ciekawe informacje z zakresu marketingu sportowego i nie tylko.

  • Sport Creative Facebook
  • Sport Creative Twitter
  • LinkedIn Ikona społeczna
  • Sport Creative Instagram
  • Sport Creative TikTok
  • Sport Creative YouTube

Sport Creative. Pomorskie, Gdańsk 2023