Wideokonferencja sekretarz stanu Anny Krupki z przedstawicielami Ekstraklasy i PZPN

W związku ze wzrastającą liczbą zakażeń koronawirusem, 4 listopada z inicjatywy sekretarz stanu Anny Krupki w Ministerstwie Sportu, odbyła się wideokonferencja dotycząca wzmocnienia diagnostyki SARS-CoV-2 wśród piłkarzy i sztabów szkoleniowych Ekstraklasy. Podczas spotkania dyskutowano m.in. o możliwości wprowadzenia do protokołu medycznego nowych, szybkich testów antygenowych.W spotkaniu wzięli udział: Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas, przedstawiciele Zarządu Ekstraklasy SA oraz przedstawiciele Polskiego Związku Piłki Nożnej. Celem wideokonferencji była analiza i aktualizacja procedur sanitarnych obowiązujących podczas rozgrywek klubowych w piłce nożnej.


– Z uwagi na coraz większą liczbę zakażeń COVID-19 musimy jeszcze mocniej zadbać o bezpieczeństwo zawodników biorących udział w rozgrywkach piłkarskich. Chcemy wzmocnić procedury sanitarne, które zostały wypracowane wraz z odmrożeniem rozgrywek. W związku z dostępnością nowszych, szybszych metod diagnozowania SARS-CoV-2 możliwe jest poszerzenie protokołu medycznego poprzez dodanie do niego m.in. testów antygenowych. Dzięki temu testowanie zawodników może być szybsze i bardziej skuteczne – powiedziała sekretarz stanu Anna Krupka.


– Od pierwszej fali pandemii ściśle współpracujemy z organami państwowymi i sanitarnymi, dzięki czemu wdrożyliśmy procedury, które pozwoliły na bezpieczne dokończenie poprzednich rozgrywek i grę w tym sezonie. Dzięki dzisiejszym konsultacjom wypracowaliśmy wspólny kierunek działań na najbliższe tygodnie. Protokół medyczny będzie mógł zostać poszerzony między innymi o stosowanie szybkich testów w diagnostyce zawodników i członków sztabu, zgodnie z rekomendacją ministra zdrowia. Pozwoli to przyspieszyć ścieżkę badań i izolację osób zakażonych. Dla Ekstraklasy zdrowie i bezpieczeństwo osób biorących udział w zawodach są kwestią priorytetową. Cieszymy się, że dzięki dobrej współpracy i profesjonalnemu podejściu wszystkich zaangażowanych osób, integralność rozgrywek może zostać zachowana – stwierdził prezes Zarządu Ekstraklasy S.A


Źródło: Ekstraklasa, Ministerstwo Sportu

7 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
Sport Creative

Sport Creative to miejsce gdzie sport spotyka biznes.

Sport w dzisiejszych czasach stał się nie tylko widowiskiem wywołującym ogromne emocje i heroiczną walką o trofea, ale także produktem oferowanym przez kluby i organizacje sportowe walczące o sponsorów i klientów jakimi są kibice. Zachęcamy państwa do odwiedzin strony, na której znaleźć można ofertę współpracy Sport Creative oraz blog gdzie publikujemy różne ciekawe informacje z zakresu marketingu sportowego i nie tylko.

  • Sport Creative Facebook
  • Sport Creative Twitter
  • LinkedIn Ikona społeczna
  • Sport Creative Instagram
  • Sport Creative TikTok
  • Sport Creative YouTube

Sport Creative. Pomorskie, Gdańsk 2023