Warszawski projekt piłkarski Etnoliga otrzymuje nagrodę UEFA Grassroots 2020

Etnoliga, inicjatywa promująca różnorodność i integrację, została laureatem nagrody UEFA Grassroots 2020 w kategorii Best Grassroots Project.Etnoliga to program społeczny prowadzony w Warszawie, który promuje różnorodność poprzez coroczną ligę piłkarską dla społeczności imigranckich, LGBT + i innych grup znajdujących się w niekorzystnej sytuacji. Organizatorzy starają się także wspierać uchodźców i wzmacniać pozycję kobiet w społeczeństwie.


Założona przez Fundację dla Wolności organizacja non-profit, rozpoczęła swoją działalność w 2005 roku jako jednorazowy turniej z udziałem osób ubiegających się o azyl i miejscową młodzieżą. Z czasem projekt przekształcił się w znaczącą międzykulturową inicjatywę sportową.


Od 2010 Etnoliga co roku organizuje rozgrywki ligowe dla około 20 drużyn. Gracze sami na początku każdego sezonu decydują o zasadach, a każda drużyna musi składać się z trzech mężczyzn i trzech kobiet oraz zawodników z trzech różnych narodowości.Etnoliga jest członkiem partnerskiej sieci UEFA Fare, promuje różnorodność, integrację i zrozumienie, ze szczególnym uwzględnieniem pomocy uchodźcom. W tym roku rozpoczął się także program regularnych zajęć w obozie dla uchodźców Dębak na południu od Warszawy. Całość realizowana jest właśnie przy wsparciu UEFA Fare oraz Chelsea Foundation.


Źródło: UEFA

35 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
Sport Creative

Sport Creative to miejsce gdzie sport spotyka biznes.

Sport w dzisiejszych czasach stał się nie tylko widowiskiem wywołującym ogromne emocje i heroiczną walką o trofea, ale także produktem oferowanym przez kluby i organizacje sportowe walczące o sponsorów i klientów jakimi są kibice. Zachęcamy państwa do odwiedzin strony, na której znaleźć można ofertę współpracy Sport Creative oraz blog gdzie publikujemy różne ciekawe informacje z zakresu marketingu sportowego i nie tylko.

  • Sport Creative Facebook
  • Sport Creative Twitter
  • LinkedIn Ikona społeczna
  • Sport Creative Instagram
  • Sport Creative TikTok
  • Sport Creative YouTube

Sport Creative. Pomorskie, Gdańsk 2023