Włoska Federacja Piłkarska w akcji "Lo Scudetto del cuore"

Mistrzami Włoch w sezonie 2019/2020 zostają lekarze i cały personel medyczny oraz inne służby walczące z pandemią COVID-19. FIGC (Włoska Federacja Piłkarska) chce im w ten sposób podziękować i rusza z akcją "Lo Scudetto del cuore".



Gabriele Gravinapone Prezydent FIGC mówi- "Piłka nożna w naszym kraju stanowi swoisty społeczny klej i ma ogromne znaczenie. Nawet jeśli piłkarskie mecze nie są rozgrywane to i tak dalej chcemy przekazywać pozytywne rzeczy naszym fanom. W naszej akcji chcemy wyróżnić wszystkich tych, którzy stoją obecnie na czele walki z pandemią. Robią to dla całego społeczeństwa abyśmy już niedługo mogli wrócić do normalności".


Akcja #loScudettodelCuore będzie miała swój finał w Mediolanie gdzie jak podaje FIGC po zakończeniu pandemii i kiedy warunki na to pozwolą drużyna narodowa rozegra swój pierwszy mecz. Całe trybuny stadionu "Giuseppe Meazza" mają być tego dnia niebieskie i oddać hołd przede wszystkim ofiarą pandemii oraz służbą, które z nią walczyły.


Federacja w ramach akcji będzie zbierać także darowizny na rzecz szpitala Spallanzani w Rzymie oraz będzie prowadzić aukcje limitowanych edycji koszulek Reprezentacji Włoch.

43 wyświetlenia0 komentarz
Sport Creative

Sport Creative to miejsce gdzie sport spotyka biznes.

Sport w dzisiejszych czasach stał się nie tylko widowiskiem wywołującym ogromne emocje i heroiczną walką o trofea, ale także produktem oferowanym przez kluby i organizacje sportowe walczące o sponsorów i klientów jakimi są kibice. Zachęcamy państwa do odwiedzin strony, na której znaleźć można ofertę współpracy Sport Creative oraz blog gdzie publikujemy różne ciekawe informacje z zakresu marketingu sportowego i nie tylko.

  • Sport Creative Facebook
  • Sport Creative Twitter
  • LinkedIn Ikona społeczna
  • Sport Creative Instagram
  • Sport Creative TikTok
  • Sport Creative YouTube

Sport Creative. Pomorskie, Gdańsk 2023