VERVA Warszawa ORLEN Paliwa chce zorganizować turniej CEV Ligi Mistrzów

Ze względu na pandemię koronawirusa rozgrywki CEV Ligi Mistrzów stanęły pod znakiem zapytania. W jakiej formie się odbędą? Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej przygotowała awaryjny scenariusz.Plan B CEV zakłada rozegranie turniejów, podczas których systemem „każdy z każdym” zmierzyłyby się ze sobą zespoły z poszczególnych grup. Takie rozwiązanie miałoby zastąpić system „mecz i rewanż”, a co za tym idzie – ograniczyć podróże drużyn uczestniczących w rozgrywkach. – Uważamy ten pomysł za trafiony – skomentował Piotr Gacek, dyrektor sportowy VERVA Warszawa ORLEN Paliwa. – Chcielibyśmy zorganizować turniej w Warszawie. Jesteśmy na etapie przygotowywania oferty. Liczę, że przekonamy CEV i jeszcze w tym roku czołowe europejskie zespoły przyjadą do naszej stolicy – dodał.


VERVA Warszawa ORLEN Paliwa w sezonie 2020/2021 CEV Ligi Mistrzów ma zagrać w grupie D wraz z Leo Shoes Modena, Knack Roeselare i Kuzbassem Kemerowo. – Podczas telekonferencji z federacją i innymi uczestnikami grupy rozmawialiśmy o dwóch turniejach. Myślę, że powinny one odbyć się w Europie. Wyjazd do dalekiego Kemerowa w obecnych czasach może okazać się niemożliwy – powiedział Piotr Gacek. – Chęć zorganizowania turnieju dla zespołów z grupy D wyrazili także działacze z Modeny – zdradził.


Organizacja turnieju niesie jednak za sobą duże koszty. – Jesteśmy zdania, że powinni w nich partycypować wszyscy uczestnicy. Organizator, nie mogąc wpuścić na trybuny kibiców, nie będzie miał bowiem żadnych przychodów. A wydatki będą spore – stwierdził Gacek. – Pracujemy nad ofertą, niebawem czeka nas kolejna telekonferencja i dowiemy się więcej – podsumował.


Źródło: VERVA Warszawa ORLEN Paliwa

9 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
Sport Creative

Sport Creative to miejsce gdzie sport spotyka biznes.

Sport w dzisiejszych czasach stał się nie tylko widowiskiem wywołującym ogromne emocje i heroiczną walką o trofea, ale także produktem oferowanym przez kluby i organizacje sportowe walczące o sponsorów i klientów jakimi są kibice. Zachęcamy państwa do odwiedzin strony, na której znaleźć można ofertę współpracy Sport Creative oraz blog gdzie publikujemy różne ciekawe informacje z zakresu marketingu sportowego i nie tylko.

  • Sport Creative Facebook
  • Sport Creative Twitter
  • LinkedIn Ikona społeczna
  • Sport Creative Instagram
  • Sport Creative TikTok
  • Sport Creative YouTube

Sport Creative. Pomorskie, Gdańsk 2023