Urząd Marszałkowski gra z PGE Skrą w Lidze Mistrzów

We wtorek siatkarze PGE Skry Bełchatów rozpoczną walkę w turnieju Ligi Mistrzów, który odbędzie się w hali Energia w Bełchatowie. Urząd Marszałkowski w Łodzi po raz kolejny będzie wspierał w tych rozgrywkach PGE Skrę.Liga Mistrzów to najbardziej prestiżowy klubowy turniej w Europie. W minionym sezonie, wyjątkowo trudnym ze względu na pandemię, PGE Skra po raz kolejny zdołała uzyskać awans do zawodów, w którym udział biorą europejskie siatkarskie potęgi. Celem jest awans do fazy pucharowej, w której bełchatowianie chcą pokusić się o niespodziankę.


Założenia są bardzo ambitne, ale PGE Skra potrzebuje wsparcia, by je spełnić. Dlatego Klub poinformował, że Urząd Marszałkowski w Łodzi, który został partnerem turnieju w hali Energia, po raz kolejny będzie wspierał bełchatowski zespół w Lidze Mistrzów.


- PGE Skra od zawsze identyfikuje się z województwem łódzkim, a gra w Lidze Mistrzów jest świetną promocją naszego regionu w Europie. Cieszę się, że znów możemy liczyć na wsparcie Urzędu Marszałkowskiego, który przez lata nas nie zawodzi. Liga Mistrzów to wymagający turniej, a nasz klub, który w tych zawodach zdobywał już medale, zawsze walczy o najwyższe cele. Jestem przekonany, że tak będzie również w tym sezonie i razem zdobędziemy upragniony awans do ćwierćfinału - mówi Konrad Piechocki, prezes KPS Skra Bełchatów S.A.


Turniej w Bełchatowie rozpocznie się we wtorek, a oprócz PGE Skry, zagrają w nim Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, belgijski Lindemans Aalst oraz tureckie Fenerbahce Stambuł.


- Czeka nas wyczerpujący turniej i musimy podejść do niego na jak największej świeżości. Na „dzień dobry” zagramy z Kędzierzynem, a jesteśmy jedyną drużyną, która w tym sezonie urwała im punkty. Mam nadzieję, że nasze podejście mentalne i to, że gramy u siebie, w Bełchatowie, spowoduje, iż wykrzesamy z siebie jeszcze więcej energii na ten turniej - mówi Michał Mieszko Gogol, trener PGE Skry.


Turniej ze względu na pandemię odbędzie się bez udziału publiczności, jednak kibice mogą śledzić poczynania PGE Skry w Polsacie Sport.


Źródło: Informacja prasowa


Sport Creative

Sport Creative to miejsce gdzie sport spotyka biznes.

Sport w dzisiejszych czasach stał się nie tylko widowiskiem wywołującym ogromne emocje i heroiczną walką o trofea, ale także produktem oferowanym przez kluby i organizacje sportowe walczące o sponsorów i klientów jakimi są kibice. Zachęcamy państwa do odwiedzin strony, na której znaleźć można ofertę współpracy Sport Creative oraz blog gdzie publikujemy różne ciekawe informacje z zakresu marketingu sportowego i nie tylko.

  • Sport Creative Facebook
  • Sport Creative Twitter
  • LinkedIn Ikona społeczna
  • Sport Creative Instagram
  • Sport Creative TikTok
  • Sport Creative YouTube

Sport Creative. Pomorskie, Gdańsk 2023