UEFA z dużym wzrostem finansowym

Podczas trwającego w Amsterdamie 44. Kongresu UEFA podane zostały wyniki finansowe tej organizacji za sezon 2018/2019. Union of European Football Associations odnotowała 38 procentowy wzrost finansowy w stosunku do poprzedniego sezonu.

Podczas kongresu obecne były delegacje wszystkich 55 narodowych federacji zrzeszonych w UEFA. Komitet wykonawczy czyli ścisłe władze organizacji podały, że UEFA osiągnęła 15 miliardów EURO przychodów w latach 2016-2020. Ponadto ujawniono, że Finał Ligi Mistrzów z ubiegłego sezonu jaki odbył się w Madrycie był najchętniej oglądanym wydarzeniem piłkarskim na świecie. Dobry wynik tego meczu dołożył swoją cegiełkę do kolejnych danych mówiącym, że w ostatnich trzech latach spotkania organizowane przez UEFA zgromadziły przed telewizorami 13 miliardów odbiorców.


W trakcie trwania Kongresu prezydent UEFA Aleksander Čeferin odniósł się także do przepisów Financial Fair Play (FFP). Miało to związek z niedawnym wykluczeniem Klubu angielskiej Premier League Manchesteru City.

"Obecnie jest za wcześnie aby jednoznacznie stwierdzić jak przepisy FFP będą wyglądały w przyszłości. System w wielu przypadkach nie zawiódł i nie odnotowujemy już tak znaczących różnic pomiędzy Klubami. Myślimy jednak o tym aby dostosować jego funkcjonowanie do zmieniających się okoliczności. Nasi eksperci już nad tym pracują ale według mojej opinii na jakieś konkretne zmiany będziemy musieli poczekać". powiedział Prezydent UEFA Aleksander Čeferin

24 wyświetlenia0 komentarz
Sport Creative

Sport Creative to miejsce gdzie sport spotyka biznes.

Sport w dzisiejszych czasach stał się nie tylko widowiskiem wywołującym ogromne emocje i heroiczną walką o trofea, ale także produktem oferowanym przez kluby i organizacje sportowe walczące o sponsorów i klientów jakimi są kibice. Zachęcamy państwa do odwiedzin strony, na której znaleźć można ofertę współpracy Sport Creative oraz blog gdzie publikujemy różne ciekawe informacje z zakresu marketingu sportowego i nie tylko.

  • Sport Creative Facebook
  • Sport Creative Twitter
  • LinkedIn Ikona społeczna
  • Sport Creative Instagram
  • Sport Creative TikTok
  • Sport Creative YouTube

Sport Creative. Pomorskie, Gdańsk 2023