UEFA przedłuża współpracę z Coca-Cola

Koncern Coca-Cola podpisał nową umową z UEFA obejmującą sponsoring przyszłorocznych mistrzostw Europy w piłce nożnej Euro 2020 - będzie oficjalnym sponsorem turnieju.



Mistrzostwa, które odbędą się latem przyszłego roku będą miały szczególnie europejski charakter. Turniej odbędzie się w 12 miastach na całym kontynencie z okazji 60. rocznicy UEFA Euro. W ramach umowy sponsorskiej Coca-Cola będzie mogła promować kilka swoich marek, w tym napoje gazowane, produkty dla sportowców, wodę, kawę oraz napoje na bazie owoców, także w wersjach bez cukru.


"Doceniamy ciągłe zaangażowanie Coca-Coli w europejską drużynę piłkarską, która wkracza w czwartą dekadę jako sponsor UEFA Euro 2020" - powiedział Guy-Laurent Epstein, dyrektor marketingu UEFA Events SA.


"Coca-Cola jest dla nas idealnym partnerem, nie tylko ze względu na długi związek z UEFA, ale także z powodu zdolności do jednoczenia ludzi i łączenia ich. Jest to szczególnie istotne w przypadku Euro 2020, ponieważ po raz pierwszy organizujemy turniej w 12 krajach, co pozwoli większej niż kiedykolwiek liczbie kibiców oglądać futbol na najwyższym poziomie na całym kontynencie"- dodał


Coca-Cola po raz pierwszy została sponsorem mistrzostw Europy w piłce nożnej w 1988 roku.


"Cieszę się, że możemy nadal dzielić radość z piłki nożnej z milionami fanów, a także naszymi klientami i partnerami. W 2020 roku, przed rozpoczęciem i podczas turnieju, zaprezentujemy szerszą gamę napojów niż kiedykolwiek wcześniej"- powiedział Walter Susini, wiceprezes Coca-Coli ds. Marketingu w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.


Euro 2020 rozpocznie się w Rzymie 12 czerwca 2020 roku i zakończy się miesiąc później, a finał odbędzie się na stadionie Wembley w Londynie. Mecze podczas turnieju odbędą się w 12 miastach-gospodarzach w całej Europie: Amsterdamie, Baku, Bilbao, Bukareszcie, Budapeszcie, Kopenhadze, Dublinie, Glasgow, Londynie, Monachium, Rzymie i Sankt Petersburgu.


Wartości kontraktu sponsorskiego nie ujawniono.





13 wyświetlenia0 komentarz
Sport Creative

Sport Creative to miejsce gdzie sport spotyka biznes.

Sport w dzisiejszych czasach stał się nie tylko widowiskiem wywołującym ogromne emocje i heroiczną walką o trofea, ale także produktem oferowanym przez kluby i organizacje sportowe walczące o sponsorów i klientów jakimi są kibice. Zachęcamy państwa do odwiedzin strony, na której znaleźć można ofertę współpracy Sport Creative oraz blog gdzie publikujemy różne ciekawe informacje z zakresu marketingu sportowego i nie tylko.

  • Sport Creative Facebook
  • Sport Creative Twitter
  • LinkedIn Ikona społeczna
  • Sport Creative Instagram
  • Sport Creative TikTok
  • Sport Creative YouTube

Sport Creative. Pomorskie, Gdańsk 2023