UEFA oraz jej partner Disney ruszają z nowym projektem #UEFAplaymakers

UEFA i Disney połączyły siły, aby opracować przełomowy program piłkarski, który będzie wykorzystywał znane na całym świecie motywy z bajek Disneya do zachęcenia dziewczynek do regularnego ćwiczenia i zapoznania się z piłką nożną już od najmłodszych lat.Inspiracją do tej akcji bryły badania akademicki wskazujące pozytywną rolę storytellingu w zachęcaniu młodzieży do uprawiania sportu oraz badania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), że tylko 16% dziewczynek na całym świecie spełnia minimalne standardy dotyczące aktywności fizycznej. Program będzie na początku realizowany przez siedem federacji zrzeszonych w UEFA. Będzie to Szkocja, Norwegia, Belgia Austria, Rumunia, Serbia i Polska! W niektórych z wymienionych krajów w projekt #UEFAplaymakers zaangażowali się już znani piłkarski w Serbii jest to na przykład grająca w Manchesteru Unitad Nemanja Matić.


Oficjalna strona projektu

Materiały dotyczące projektu


Zaangażowanie Disneya w promowanie aktywności fizycznej to nic nowego. W Polsce prowadzony był już inny projekt pod nazwą #GetMovingWithDisneyJunior, który poprzez lokalnych mistrzów sportu dotarł do 30 000 młodych ludzi. Kampania obejmowała także stworzenie ponad 30 filmów, w których dzieci ćwiczyły u boku postaci z Disneya.Nicole Morse, wiceprezes ds. Marketingu w Disney EMEA, powiedziała: „Ta genialna inicjatywa pod nazwą Playmakers jest przykładem naszego długofalowego zaangażowania w pomoc przyszłym pokoleniom. Chcemy aby młodzi ludzie prowadzili zdrowszy styl życia. Do tego celu wykorzystujemy nasze postacie i storytelling, który stanowi inspirację dla wszystkim rodziców, aby namawiali swoje dzieci do większej aktywności fizycznej. Jesteśmy dumni, że razem z UEFA możemy współpracować przy pierwszym ogólnoeuropejskim projekcie tego wpierającym rozwój dziewczynek".


„Jeśli zamierzamy uczyć piłki nożnej poprzez siłę storytellingu i bajek to musimy to robić z najlepszymi a Disney jest do tego idealnym partnerem- powiedziała Nadine Kessler, szefowa kobiecej piłki w UEFA.31 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
Sport Creative

Sport Creative to miejsce gdzie sport spotyka biznes.

Sport w dzisiejszych czasach stał się nie tylko widowiskiem wywołującym ogromne emocje i heroiczną walką o trofea, ale także produktem oferowanym przez kluby i organizacje sportowe walczące o sponsorów i klientów jakimi są kibice. Zachęcamy państwa do odwiedzin strony, na której znaleźć można ofertę współpracy Sport Creative oraz blog gdzie publikujemy różne ciekawe informacje z zakresu marketingu sportowego i nie tylko.

  • Sport Creative Facebook
  • Sport Creative Twitter
  • LinkedIn Ikona społeczna
  • Sport Creative Instagram
  • Sport Creative TikTok
  • Sport Creative YouTube

Sport Creative. Pomorskie, Gdańsk 2023