UEFA ogłosiła plany rozegrania drugiej edycji eEuro

UEFA ogłosiła plany drugiej edycji turnieju UEFA eEURO. Ostatnie mecze tego wydarzenia odbędą się w kulminacyjnym momencie piłkarskiego turnieju EURO 2020, czyli latem przyszłego roku podczas finału w Londynie.eEURO to turniej, w którym udział biorą esportowe reprezentacje narodowe. Prawo do startu w zawodach mają wszystkie federacje zrzeszone w UEFA. Rywalizacja podczas eEURO odbywa się w grze stworzonej przez Konami czyli PES 2020 a każda reprezentacja może mieć od dwóch do maksymalnie czterech graczy. Format turnieju będzie zbliżony do tego jaki obowiązuje podczas piłkarskich zmagań i będzie obejmował fazę kwalifikacji oraz turniej finałowy. Od listopada do grudnia tego roku każda federacja narodowa wyznaczy swoją esportową reprezentację. Celem kwalifikacji będzie wywalczenie prawa startu w finałowym turnieju, który zaplanowano w dniach 9-10 lipca przyszłego roku tuż przed finałem UEFA EURO 2020, który według obecnego założenia odbyć ma się 11 lipca 2021 na stadionie Wembley. (Turniej piłkarski został przełożony na przyszły rok z powodu pandemii COVID-19). Pierwsza edycja turnieju eEURO odbyła się natomiast w maju tego roku. W meczu finałowym Włochy pokonały Serbię.


Dyrektor marketingu UEFA, Guy-Laurent Epstein, powiedział: „Uefa eEuro przyniosło dużo entuzjazmu wszystkim fanom eFootbollu. Była to też szansa dla wielu aby spełnić marzenia o reprezentowaniu swojego kraju na arenie międzynarodowej. Niewątpliwie był to także sukces pod względem marketingowym. Wydarzenie na platformach UEFA obejrzało bowiem ponad 15 milionów ludzi".


13 wyświetlenia0 komentarz
Sport Creative

Sport Creative to miejsce gdzie sport spotyka biznes.

Sport w dzisiejszych czasach stał się nie tylko widowiskiem wywołującym ogromne emocje i heroiczną walką o trofea, ale także produktem oferowanym przez kluby i organizacje sportowe walczące o sponsorów i klientów jakimi są kibice. Zachęcamy państwa do odwiedzin strony, na której znaleźć można ofertę współpracy Sport Creative oraz blog gdzie publikujemy różne ciekawe informacje z zakresu marketingu sportowego i nie tylko.

  • Sport Creative Facebook
  • Sport Creative Twitter
  • LinkedIn Ikona społeczna
  • Sport Creative Instagram
  • Sport Creative TikTok
  • Sport Creative YouTube

Sport Creative. Pomorskie, Gdańsk 2023