UCI będzie wspierać ekologię

22 kwietnia 2020 w "Dniu Ziemi" organizacja zarządzająca światowym kolarstwem Union Cycliste Internationale (UCI) podpisała porozumienie z Organizacją Narodów Zjednoczonych (ONZ) dotyczące promowania jazdy na rowerze jako jednego ze środków sprzyjających ochronie środowiska.

Dokument Sports for Climate Action Framework podpisany jest już przez ponad 100 federacji zarządzających sportem na świecie w tym: MKOL, F1, FIFA i inne. Głównymi założeniami programu prowadzonego przez ONZ jest wykorzystanie sportu do ożywienia globalnych działań chroniących klimat.


UCI zgodnie z porozumieniem zobowiązuje się między innymi do:


 1. Podejmowania systematycznych wysiłków w celu promowania odpowiedzialności za środowisko;

 2. Ograniczenie swoich działań mających negatywny wpływ na klimat;

 3. Edukacja związana z ochroną klimatu;

 4. Promowanie polityki zrównoważonej energii;

 5. Wspieranie działań na rzecz klimatu prowadzonych przez ONZ.

Dyrektor Generalny UCI Amina Lanaya powiedział: „Świat znajduje się obecnie w samym środku pandemii COVID19. Wszyscy, co bardzo słuszne koncentrujemy się właśnie na tym, ale nie możemy sobie pozwolić na ignorowanie stale rosnącego zagrożenia jakie wynika z zmian klimatu. Podpisanie ram ONZ dotyczących działań na rzecz klimatu jest dużym krokiem, z którego nasza Federacja jest dumna. Dokładamy wszelkich starań aby zawodowe kolarstwo było coraz bardziej przyjazne środowisku, a jazda na rowerze była alternatywnym środkiem transportu stwarzającym możliwość zbudowania bardziej ekologicznej i zdrowej przyszłości dla wszystkich ludzi."

6 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
Sport Creative

Sport Creative to miejsce gdzie sport spotyka biznes.

Sport w dzisiejszych czasach stał się nie tylko widowiskiem wywołującym ogromne emocje i heroiczną walką o trofea, ale także produktem oferowanym przez kluby i organizacje sportowe walczące o sponsorów i klientów jakimi są kibice. Zachęcamy państwa do odwiedzin strony, na której znaleźć można ofertę współpracy Sport Creative oraz blog gdzie publikujemy różne ciekawe informacje z zakresu marketingu sportowego i nie tylko.

 • Sport Creative Facebook
 • Sport Creative Twitter
 • LinkedIn Ikona społeczna
 • Sport Creative Instagram
 • Sport Creative TikTok
 • Sport Creative YouTube

Sport Creative. Pomorskie, Gdańsk 2023