• Sport Creative

Ubezpieczyciele sięgnął do kieszeni

Międzynarodowy Komitet Olimpijski, MKOl po konsultacjach z władzami Japonii zdecydował o przesunięciu daty Igrzysk Olimpijskich w Tokio na 2021 roku. Według firmy Jefferies działającej w branży usług finansowych, w związku z tą decyzją ubezpieczyciele będą musieli wyłożyć około 3 miliardów dolarów!

Decyzja podjęta przez MKOL wywołała reakcję ze strony interesariuszy. Roszczenia zostały wstępnie oszacowane na miliardy dolarów. Igrzyska Olimpijskie nie zostały co prawda całkowicie odwołane lecz przełożone, ale wiele zawartych polis ubezpieczeniowych traktuje to na równi. Firma ubezpieczeniowa Swiss RE, która zawierała takie polisy przyznała oficjalnie, że traci już około 250 milionów dolarów i będzie musiała sprostać jeszcze większym stratom.


Prezydent MKOL Thomas Bach przekazał też pozytywną informację, że najwięksi sponsorzy Igrzysk Olimpijskich tacy jak: Coca- Cola, Samsung, Intel, Procter & Gamble, AirBnB nie wycofują swoich umów sponsorskich i dalej będą wspierać to wydarzenie.

0 wyświetlenia
Sport Creative

Sport Creative to miejsce gdzie sport spotyka biznes.

Sport w dzisiejszych czasach stał się nie tylko widowiskiem wywołującym ogromne emocje i heroiczną walką o trofea, ale także produktem oferowanym przez kluby i organizacje sportowe walczące o sponsorów i klientów jakimi są kibice. Zachęcamy państwa do odwiedzin strony, na której znaleźć można ofertę współpracy Sport Creative oraz blog gdzie publikujemy różne ciekawe informacje z zakresu marketingu sportowego i nie tylko.

  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Instagram
  • YouTube
  • TIK Tok

Sport Creative. Pomorskie, Gdańsk 2023