Trzech polskich sportowców dołącza do Team Visa

Visa, światowy lider płatności cyfrowych i Globalny Partner Technologii Płatniczych Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich, ogłosiła dziś, że do Team Visa na Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpijskie Tokyo 2020, dołączają polscy sportowcy. Amelia Bródka (jazda na deskorolce), Katarzyna Kozikowska (parakajakarstwo) i Marcin Dzieński (wspinaczka sportowa) zostali ambasadorami Team Visa Tokyo 2020 razem z pozostałymi 75 olimpijczykami i paraolimpijczykami z 46 państw.

Program Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2020 r. został poszerzony o pięć nowych dyscyplin – wspinaczkę sportową, karate, jazdę na deskorolce, baseball i surfing. W gronie sportowców Team Visa są Polacy, którzy będą mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności na Igrzyskach Olimpijskich po raz pierwszy: Amelia Bródka (jazda na deskorolce) i Marcin Dzieński (wspinaczka sportowa). Polskich paraolimpijczyków w Team Visa będzie reprezentować Katarzyna Kozikowska (parakajakarstwo).


Amelia Bródka jest dwukrotną mistrzynią Europy w jeździe na deskorolce i nadzieją olimpijską na Igrzyska Olimpijskie Tokyo 2020. W 2012 r. Amelia została współzałożycielką Exposure, organizacji non-profit podejmującej działania na rzecz wzmocnienia pozycji kobiet i dziewcząt poprzez organizację wydarzeń deskorolkowych oraz zbiórek pieniężnych dla ofiar przemocy domowej. Od 2016 roku Exposure prowadzi skierowany do młodzieży program Skate Rising, którego celem jest rozwijanie empatii poprzez pomoc innym i promowanie idei na rzecz wzmocnienia pozycji kobiet przez jazdę na deskorolce. Katarzyna Kozikowska jest aktualną mistrzynią Europy w parakajakarstwie. W wieku 13 lat zdiagnozowano u niej nowotwór w prawym kolanie, co w konsekwencji doprowadziło do amputowania nogi. Po rehabilitacji zaczęła zawodowo uprawiać pływanie i zdobyła kilka medali na Mistrzostwach Świata Juniorów. W zawodach parakajakarskich bierze udział od 2017 r. Marcin Dzieński jest wielokrotnym medalistą Mistrzostw Europy oraz zdobywcą Pucharu Świata we wspinaczce sportowej. W 2016 roku został pierwszym polskim wspinaczem, który zdobył tytuł mistrza świata.


„Visa jest jednym z najdłużej wspierających Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpijskie partnerów. Cieszymy się, że możemy pomagać wspaniałym polskim sportowcom, którzy nieustannie przekraczają swoje granice – w zgodzie z duchem Visa i Igrzysk Olimpijskich. Visa wspiera działania na rzecz wzmacniania pozycji kobiet oraz ich stałego rozwoju zarówno w biznesie, jak i sporcie. Cieszymy się, że w Team Visa są dwie Polki. Z satysfakcją wspieramy wszystkich sportowców z Team Visa, którzy przygotowują się do rywalizacji podczas największych Igrzysk Olimpijskich w historii” – powiedziała Katarzyna Jezierska, dyrektor marketingu Visa w Europie Środkowo-Wschodniej.


Od momentu założenia w 2000 r. do Team Visa dołączyło niemal 500 sportowców. Celem programu jest zapewnienie sportowcom narzędzi, zasobów i wsparcia, które pomogą im realizować ich życiowe marzenia, zarówno w świecie sportowej rywalizacji jak i poza nim, niezależnie od miejsca urodzenia czy sytuacji życiowej. Visa oferuje sportowcom wsparcie finansowe i szkolenia w zakresie wiedzy finansowej. Sportowcy są wybierani nie tylko na podstawie wybitnych wyników i osiągnięć sportowych, ale także charakteru i osobistych doświadczeń. To osoby, które identyfikują się z wartościami i priorytetami marki Visa, między innymi równością płci, oddziaływaniem na społeczeństwo i przedsiębiorczością. Team Visa to ucieleśnienie idei ponadnarodowej reprezentacji, której członkowie tworzą społeczność zjednoczoną wokół wspólnych wartości, takich jak szacunek, równość, akceptacja i partnerstwo.

15 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
Sport Creative

Sport Creative to miejsce gdzie sport spotyka biznes.

Sport w dzisiejszych czasach stał się nie tylko widowiskiem wywołującym ogromne emocje i heroiczną walką o trofea, ale także produktem oferowanym przez kluby i organizacje sportowe walczące o sponsorów i klientów jakimi są kibice. Zachęcamy państwa do odwiedzin strony, na której znaleźć można ofertę współpracy Sport Creative oraz blog gdzie publikujemy różne ciekawe informacje z zakresu marketingu sportowego i nie tylko.

  • Sport Creative Facebook
  • Sport Creative Twitter
  • LinkedIn Ikona społeczna
  • Sport Creative Instagram
  • Sport Creative TikTok
  • Sport Creative YouTube

Sport Creative. Pomorskie, Gdańsk 2023