Toto Wolff zainwestował w akcje Aston Martin

Szef zespołu Mercedes AMG F1 Toto Wolf zainwestował 37 milionów funtów w akcje firmy produkującej samochody Aston Martin.


Wolff za podaną wyżej kwotę zakupił 4,77 procent akcji firmy Aston Martin, która w sezonie 2021 wejdzie do Formuły 1 w ramach partnerstwa z zespołem Racing Point F1. Szef zespołu Mercedesa jako udziałowiec AM dołączył do innego dyrektora teamu F1, którym jest Lawrence Stroll (Racing Point F1) posiadający 16,7 procent akcji wartych 182 miliony funtów.

Rzecznik Mercedesa komentując decyzje Wolffa powiedział: „Jest to inwestycja finansowa samego Toto Wolffa, a transakcja nie ma wpływu na nasze partnerstwo a przede wszystkim na rolę wykonawczą jaką Toto pełni w zespole Mercedesa”.


Daimler, spółka mająca większościowe udziały Mercedesa posiada również pięć procent akcji Aston Martin.

15 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
Sport Creative

Sport Creative to miejsce gdzie sport spotyka biznes.

Sport w dzisiejszych czasach stał się nie tylko widowiskiem wywołującym ogromne emocje i heroiczną walką o trofea, ale także produktem oferowanym przez kluby i organizacje sportowe walczące o sponsorów i klientów jakimi są kibice. Zachęcamy państwa do odwiedzin strony, na której znaleźć można ofertę współpracy Sport Creative oraz blog gdzie publikujemy różne ciekawe informacje z zakresu marketingu sportowego i nie tylko.

  • Sport Creative Facebook
  • Sport Creative Twitter
  • LinkedIn Ikona społeczna
  • Sport Creative Instagram
  • Sport Creative TikTok
  • Sport Creative YouTube

Sport Creative. Pomorskie, Gdańsk 2023