TikTok zostaje oficjalnym partnerem UEFA EURO 2020

TikTok ogłosił, że zostaje oficjalnym partnerem UEFA EURO 2020. Dzięki temu staje się pierwszą platformą społecznościową, która oficjalnie będzie powiązana z turniejem organizowanym przez UEFA.

Hashtag #football na platformie społecznościowej TikTok osiągnął już ponad 70 miliardów wyświetleń. Społecznościowa aplikacja stała się miejscem gdzie swoją komunikację prowadzą już międzynarodowe federacje piłkarskie, kluby oraz piłkarze tacy jak: Robert Lewandowski, Sergio Ramos, Joel Felix. TikTok jako oficjalny partner będzie kooperował z UEFA w celu wdrożenia nowych rozwiązań technologicznych w tym efektów rzeczywistości rozszerzonej AR, nowych hashtagów czy też popularnych na platformie Challenges.


Przed nadchodzącym turniejem UEFA EURO 2020 zostanie uruchomione oficjalne konto rozgrywek na platformie TikTok. W założeniu będzie miało za zadanie dostarczać rozrywkę oraz inspirować miliony fanów piłki nożnej na całym świcie. Pojawią się na nim także ekskluzywne materiały zza kulis oraz archiwalne materiały.


- Cieszymy się, że możemy powitać platformę TikTok jako oficjalnego partnera UEFA EURO 2020. Firma ta w ciągu ostatniego roku stała się jedną z najpopularniejszych platform rozrywki internetowej. UEFA nie może doczekać się naszej ścisłej współpracy w nadchodzących miesiącach. Jesteśmy przekonani, że nasze działania dadzą fanom na całym świecie wyjątkowe i innowacyjne doświadczenia związane z turniejem. Będzie to także możliwość połączenia oraz dzielenia się swoją pasją związaną z piłką nożną. - powiedział Guy-Laurent Epstein, dyrektor ds. marketingu UEFA.


- TikTok to platforma, która bardzo dynamicznie się rozwija. Stanowi miejsce, w którym ludzie mogą cieszyć się nowymi możliwościami i nowymi doświadczeniami związanymi ze sportem. Coraz więcej drużyn, graczy oraz organizacji związanych z piłką nożną obecnych jest na naszej platformie i dzięki niej nawiązuje bezpośredni kontakt z fanami. Cieszymy się, że możemy rozpocząć współpracę z UEFA przy jednym z największych wydarzeń sportowych na świecie jakim jest EURO 2020. Dzięki temu będziemy mogli przybliżyć ducha i pasję tego turnieju wszystkim fanom. Nasza społeczność uwielbia celebrować sport w kreatywny sposób. Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, jak kibice angażują się w niezapomniane treści, których spodziewamy się w związku z UEFA EURO 2020 – powiedział Rich Waterworth, General Manager TikTok w Wielkiej Brytanii i Europie.


Źródło: TikTok

150 wyświetlenia0 komentarz
Sport Creative

Sport Creative to miejsce gdzie sport spotyka biznes.

Sport w dzisiejszych czasach stał się nie tylko widowiskiem wywołującym ogromne emocje i heroiczną walką o trofea, ale także produktem oferowanym przez kluby i organizacje sportowe walczące o sponsorów i klientów jakimi są kibice. Zachęcamy państwa do odwiedzin strony, na której znaleźć można ofertę współpracy Sport Creative oraz blog gdzie publikujemy różne ciekawe informacje z zakresu marketingu sportowego i nie tylko.

  • Sport Creative Facebook
  • Sport Creative Twitter
  • LinkedIn Ikona społeczna
  • Sport Creative Instagram
  • Sport Creative TikTok
  • Sport Creative YouTube

Sport Creative. Pomorskie, Gdańsk 2023