SuperMistrzowie! Legia spełnia marzenia dzieci z niepełnosprawnościami

Legia Warszawa we współpracy z partnerami rusza z bożonarodzeniowym projektem społeczno–edukacyjnym SuperMistrzowie. Celem akcji jest przede wszystkim pokazanie, że niepełnosprawności dzieci nie muszą oznaczać rezygnacji ze sportowego życia społecznego, wspólnego przeżywania emocji, realizacji swoich pasji i samorozwoju.Legia Warszawa w ścisłej współpracy z sekcją Legia Junior AMP Futbol, Fundacją Równym Krokiem, Migam.org zrealizują bożonarodzeniową akcję SuperMistrzowie. W ramach projektu Klub będzie spełniał marzenia dzieci z niepełnosprawnościami (przede wszystkim ruchowych), które zostaną obdarowane wyjątkowymi prezentami związanymi z ich idolami i zainteresowaniami. W akcję zaangażowani są piłkarze Mistrzów Polski, zawodnicy innych sekcji, a także przyjaciele Klubu.

Legia chce dotrzeć do jak największej liczby odbiorców z przekazem, że niepełnosprawności nie muszą wykluczać z aktywności sportowej i społecznej. Inicjatywa ma na celu wsparcie dzieci, dodanie im wiary w siebie i swoje możliwości, a wzorem dla nich mają dzieci, które już realizują się poprzez różnorodną aktywność sportową. To oni są prawdziwymi SuperMistrzami i bohaterami akcji.

Ważnym odbiorcą akcji są także rodzice dzieci z niepełnosprawnościami, którzy jak wynika z doświadczeń osób zaangażowanych w legijny AMP Futbol, często nadmiernie obawiają się ryzyk związanych uprawianiem sportu przez ich dzieci. Obawy rodziców, mają częściej podłoże psychologiczne, niż medyczne, dlatego ta wyjątkowa akcja ma pokazać, że społeczeństwo i rodzice działając wspólnie mają możliwość, by przełamywać własne bariery mentalne, aby umożliwić dzieciom realizację ich marzeń i rozwój społeczny.

- Odbywamy bardzo wiele spotkań z dziećmi oraz ich rodzicami i widzimy, że często największą barierą w realizacji marzeń o aktywności sportowej jest troska i obawy rodziców. Rozumiemy to, bo rodzice chcą dla swoich dzieci jak najlepiej, ale jednocześnie chcemy ich przekonać, że można wprowadzać dzieci w świat sportu w sposób bezpieczny i wspierający ich rozwój. Mam nadzieję, że akcja Legii SuperMistrzowie pozwoli szeroko dotrzeć z tym przekazem i wspólnie zachęcimy dzieci i ich rodziców do uprawiania sportu - mówi trener Legii Junior Amp Futbol Mateusz Szczepaniak.

Legia Warszawa do realizacji projektu zaprosiła także zewnętrznych partnerów – Fundację Równym Krokiem i firmę Migam. Równym Krokiem to fundacja dla dzieci z rzadkimi schorzeniami kończyn dolnych. Tworzymy grupę wsparcia dla ich rodziców. Organizujemy aktywne warsztaty oraz wyjazdy integracyjne. Pomagamy w pozyskiwaniu środków na leczenie, rehabilitację oraz w zakupie specjalistycznego sprzętu ortopedycznego. Pragniemy, aby pomimo dysfunkcji narządu ruchu, nasze dzieci szły przez życie pewnym, równym krokiem. Migam (www.migam.org) to polski startup, który umożliwia firmom, urzędom i organizacjom komunikację z osobami głuchymi, wykorzystując m.in. rozmowy wideo. Firma zatrudnia profesjonalnych tłumaczy języka migowego, którzy asystują w załatwieniu codziennych sprawy w polskim języku migowym. Firma oferuje również tłumaczenia dokumentów, filmów i programów telewizyjnych na polski język migowy. Migam obsłużyło jak dotąd ponad 150 tys. połączeń wideo. Z rozwiązań polskiej firmy korzysta ponad 150 organizacji z różnych branż, m.in. BNP Paribas, Credit Agricole, ING, Orange, Samsung i T-Mobile. - Aktywność fizyczna to bardzo ważny krok do uzyskania większej pewności siebie oraz wzmocnienia zdrowia ale też pozytywnego zmieniania swojego życia – mówi Paweł Potakowski, dyrektor marketingu Migam i prezes agencji PracaBezBarier.eu. - Dlatego cieszymy się ze współpracy z Legią Warszawa. Grupa Migam jest zaangażowana w wiele projektów, które mają na celu aktywizację niesłyszących. Pokazujemy, że Głusi mogą wszystko oprócz słyszenia. Legia Warszawa to aktualny Mistrz Polski i najbardziej utytułowany polski klub. Jako 14-krotny mistrz kraju i 19-krotny zdobywca Pucharu Polski (rekord) jest liderem tabeli wszech czasów Ekstraklasy. Jest też najpopularniejszym i najbardziej rozpoznawalnym polskim klubem - jej kanały w social media obserwuje ponad 1,5 mln fanów. Sekcja Legia Amp Futbol w 2020 roku zdobyła tytuł Mistrza Polski.


16 wyświetlenia0 komentarz
Sport Creative

Sport Creative to miejsce gdzie sport spotyka biznes.

Sport w dzisiejszych czasach stał się nie tylko widowiskiem wywołującym ogromne emocje i heroiczną walką o trofea, ale także produktem oferowanym przez kluby i organizacje sportowe walczące o sponsorów i klientów jakimi są kibice. Zachęcamy państwa do odwiedzin strony, na której znaleźć można ofertę współpracy Sport Creative oraz blog gdzie publikujemy różne ciekawe informacje z zakresu marketingu sportowego i nie tylko.

  • Sport Creative Facebook
  • Sport Creative Twitter
  • LinkedIn Ikona społeczna
  • Sport Creative Instagram
  • Sport Creative TikTok
  • Sport Creative YouTube

Sport Creative. Pomorskie, Gdańsk 2023