Sposoby na komunikacje

Przed nami trudny czas dla całego sportu oraz dla osób pracujących w sporcie. Po zawieszeniu wielu wydarzeń sportowych na całym świecie wywołanych wzrostem zachorowań na wirus COVID- 19 rośnie zapotrzebowanie na digitalowe kanały komunikacji. Wszystko po to aby informować kibiców o bieżącej sytuacji a także aby zapełnić powstałą lukę.

W obecnym czasie w jakim znalazł się cały świat sportu wyzwanie stanowi utrzymanie wysokiego morale wśród kibiców drużyn sportowych. Niezwykle ważne jest tworzenie treści dla fanów podkreślających pozytywne i ważne chwile z życia drużyny. Można to zrobić przypominając materiały archiwalne, filmy, zdjęcia czy nawet cytaty. W Polce mamy też świetne przykłady Klubów rozgrywające pomiędzy sobą wirtualne rozgrywki. #WirtualnyPucharPolski w siatkówce jaki rozegrany został w miniony weekend to jedna z takich akcji. Zapoczątkował ją Klub Trefl Gdańsk i w krótkim czasie do akcji dołączyły kolejne Kluby.

Drużyny piłkarskie posiadające swoje e-Sportowe teamy mogą także zorganizować wirtualne spotkania w FIFA 2020, które będę transmitowane na Facebooku czy kanałach YouTube. Pozwoli to kibicom pozostać przy Klubach. Opierając się na społeczności, otwartości i przejrzystości można będzie zyskać jeszcze większe zaangażowanie. Komunikacja za pośrednictwem aplikacji, poczty e-mail lub platform mediów społecznościowych powinna być jeszcze bardziej zdecydowane aby zapobiec pojawianiu się "fake newsów".


Kluby sportowe muszą prowadzić także odpowiednią komunikację ze sponsorami, partnerami, dostawcami i kontrahentami oby uświadomić im obecną sytuacje w jakiej się znajdujemy. Warto być na bieżąco z podejmowanymi przez siebie decyzjami i transparentnie o nich informować. Kluby powinny też pamiętać o wszystkich firmach i osobach z którymi współpracują bezpośrednio przy organizacji dnia meczowego. Dochody ich są często mocno uzależnione właśnie od rozegrania spotkania sportowego.


Obecnie wiele Klubów sportowych i instytucji przechodzi na pracę zdalną. Odpowiednie wykorzystanie technologii może zapewnić prawidłową ciągłość komunikacji pomiędzy pracownikami i kibicami.

36 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
Sport Creative

Sport Creative to miejsce gdzie sport spotyka biznes.

Sport w dzisiejszych czasach stał się nie tylko widowiskiem wywołującym ogromne emocje i heroiczną walką o trofea, ale także produktem oferowanym przez kluby i organizacje sportowe walczące o sponsorów i klientów jakimi są kibice. Zachęcamy państwa do odwiedzin strony, na której znaleźć można ofertę współpracy Sport Creative oraz blog gdzie publikujemy różne ciekawe informacje z zakresu marketingu sportowego i nie tylko.

  • Sport Creative Facebook
  • Sport Creative Twitter
  • LinkedIn Ikona społeczna
  • Sport Creative Instagram
  • Sport Creative TikTok
  • Sport Creative YouTube

Sport Creative. Pomorskie, Gdańsk 2023