Rolex przedłuża współpracę z World Sailing

Aktualizacja: 3 lis 2020

World Sailing, organ zarządzający światowym żeglarstwem ogłosił przedłużenie wieloletniej współpracy z firmą Rolex. Szwajcarski producent zegarków otrzymał też prawa tytularne do nagrody "Sailor of the Year Awards" jednego z najważniejszych wyróżnień przyznawanych przez światową federację.


źródło: World Sailing

Kim Andersen, Prezydent World Sailing, powiedział- „Rolex jest naszym mocno zaangażowanym partnerem już od 2001 roku. Cieszymy się, że możemy kontynuować tę wieloletnią współpracę i dzielić się się naszą wspólną pasją do tego sportu z innymi. Dziękujemy firmie za nieustające zaufanie i wsparcie społeczności żeglarskiej”.


"Jesteśmy zachwyceni przedłużeniem współpracy z firmą Rolex"- dodał David Graham, dyrektor generalny World Sailing


Rolex jest jednym z pięciu globalnych sponsorów World Sailing. Do tego grona oprócz wspomnianego producenta zegarków należą jeszcze firmy: SAP, Hemel, GAC Pindar, Regatta


W ostatnich dniach odbyło się także Walne Zgromadzenie światowej federacji żeglarskiej. w którym uczestniczyli wszyscy przedstawiciele World Sailing. Podczas obrad została podana informacja, że część przychodów z nowego kontraktu sponsorskiego, który szacuje się na około 1,5 miliona funtów zostanie przeznaczonych na spłatę pożyczki zaciągniętej w MKOL (Międzynarodowy Komitet Olimpijski).


World Sailing była jedną z 15 międzynarodowych federacji, które skorzystały z oferty pożyczki jaką zaproponował MKOl. Całość związana była z przesunięcia o rok Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

6 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
Sport Creative

Sport Creative to miejsce gdzie sport spotyka biznes.

Sport w dzisiejszych czasach stał się nie tylko widowiskiem wywołującym ogromne emocje i heroiczną walką o trofea, ale także produktem oferowanym przez kluby i organizacje sportowe walczące o sponsorów i klientów jakimi są kibice. Zachęcamy państwa do odwiedzin strony, na której znaleźć można ofertę współpracy Sport Creative oraz blog gdzie publikujemy różne ciekawe informacje z zakresu marketingu sportowego i nie tylko.

  • Sport Creative Facebook
  • Sport Creative Twitter
  • LinkedIn Ikona społeczna
  • Sport Creative Instagram
  • Sport Creative TikTok
  • Sport Creative YouTube

Sport Creative. Pomorskie, Gdańsk 2023