Reprezentacja Polski zostaje na PGE Narodowym

Polski Związek Piłki Nożnej przedłużył ze spółką PL.2012+ umowę na wynajem stadionu PGE Narodowego. Na jej mocy piłkarska reprezentacja Polski swoje mecze eliminacji mistrzostw Europy i mistrzostw świata aż do 2024 roku będzie rozgrywać w Warszawie.Ze względów formalnych umowa została przedłużona na okres czterech lat (a konkretnie na okres dwóch lat z automatycznym przedłużeniem o kolejne dwa lata) od momentu jej podpisania i obowiązuje aż do spotkań eliminacyjnych do mistrzostw Europy w 2024 roku. Operator PGE Narodowego odpowiada za przygotowanie stadionu do meczów, położenie murawy, zapewnienie służb ochrony, służb medycznych, służb informacyjnych, sprzątanie, catering oraz zaplecze operacyjne – mówił Włodzimierz Dola, prezes Spółki PL.2012+, operatora PGE Narodowego.


Na mocy podpisanego aneksu na PGE Narodowym zostaną zorganizowane wszystkie mecze eliminacyjne do mistrzostw świata w Katarze w 2022 roku oraz mistrzostw Europy w Niemczech w 2024 roku, w których reprezentacja Polski będzie gospodarzem. Na PGE Narodowym rozgrywany będzie również finał piłkarskiego Pucharu Polski, czyli najbardziej prestiżowych i masowych rozgrywek pucharowych prowadzonych kiedykolwiek w Polsce.

– Cieszę się z faktu przedłużenia umowy na kolejne lata. To stadion, na którym nasi piłkarze po prostu lubią grać. To miejsce, do którego kibice chętnie przychodzą wspierać drużynę narodową, tutaj nie przegrywamy. Jestem przekonany, że przez kolejne cztery lata nadal będziemy przynosić wielką satysfakcję naszym kibicom poprzez udane występy na tym pięknym stadionie i nieprzerwanie będziemy budować piłkarską historię jednego z najnowocześniejszych obiektów w Europie – mówił Maciej Sawicki, Sekretarz Generalny PZPN.


PGE Narodowy jest szczęśliwym miejscem dla polskiej reprezentacji, która na murawie tego stadionu trzykrotnie wywalczyła sobie awans do międzynarodowych turniejów. Od marca 2014 roku, od meczu ze Szkocją, drużyna narodowa nie przegrała tu żadnego meczu, a pamiętna wygrana z Niemcami, ówczesnymi mistrzami świata, na zawsze zapisała się w pamięci polskich kibiców jako święto polskiej piłki.

12 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
Sport Creative

Sport Creative to miejsce gdzie sport spotyka biznes.

Sport w dzisiejszych czasach stał się nie tylko widowiskiem wywołującym ogromne emocje i heroiczną walką o trofea, ale także produktem oferowanym przez kluby i organizacje sportowe walczące o sponsorów i klientów jakimi są kibice. Zachęcamy państwa do odwiedzin strony, na której znaleźć można ofertę współpracy Sport Creative oraz blog gdzie publikujemy różne ciekawe informacje z zakresu marketingu sportowego i nie tylko.

  • Sport Creative Facebook
  • Sport Creative Twitter
  • LinkedIn Ikona społeczna
  • Sport Creative Instagram
  • Sport Creative TikTok
  • Sport Creative YouTube

Sport Creative. Pomorskie, Gdańsk 2023