Raport Ekstraklasa 2019/2020

Przedstawiamy raport "Ekstraklasa 2019/2020" podsumowujący poprzedni sezon najwyższej polskiej ligi piłkarskiej. Poruszono w nim najważniejsze aspekty związane z działalnością Ekstraklasy S.A. Raport podzielono na pięć części: Ekstraklasa jako spółka, Rozgrywki Ekstraklasy, Ekstraklasa jako marka, Finanse Ekstraklasy oraz Kluby Ekstraklasy.


Niniejszy raport roczny stanowi podsumowanie bardzo nietypowego, z pewnością najbardziej zaskakującego sezonu w powojennej historii ligowej piłki nożnej. Był to rok, w który wkroczyliśmy z ambitnymi planami, ich solidnymi podwalinami i śmiałą realizacją. Właśnie w sezonie 2019/20 po raz pierwszy mieliśmy zebrać plon z najwyższych w historii przychodów z praw mediowych i marketingowych, dzięki nowym umowom podpisanym z Canal+ i TVP, w wyniku których Ekstraklasa S.A. miała wypłacić klubom rekordowe środki. Oczekiwaliśmy, że dzięki tym wpłatom oraz realizowanym w ramach ligi projektom będziemy mogli nie tylko podnosić bieżącą kondycję klubów, ale także zbudować solidne podstawy dla wielowymiarowego rozwoju ligi, również wobec wciąż zmieniającego się świata i ewoluujących trendów społeczno-rynkowych. - powiedział Marcin Animucki, Prezes Zarządu Ekstraklasa SA


Pełny raport


Źródło: Ekstraklasa

Sport Creative

Sport Creative to miejsce gdzie sport spotyka biznes.

Sport w dzisiejszych czasach stał się nie tylko widowiskiem wywołującym ogromne emocje i heroiczną walką o trofea, ale także produktem oferowanym przez kluby i organizacje sportowe walczące o sponsorów i klientów jakimi są kibice. Zachęcamy państwa do odwiedzin strony, na której znaleźć można ofertę współpracy Sport Creative oraz blog gdzie publikujemy różne ciekawe informacje z zakresu marketingu sportowego i nie tylko.

  • Sport Creative Facebook
  • Sport Creative Twitter
  • LinkedIn Ikona społeczna
  • Sport Creative Instagram
  • Sport Creative TikTok
  • Sport Creative YouTube

Sport Creative. Pomorskie, Gdańsk 2023