Railcam - nowa technologia w transmisji meczów piłkarskich

DFL i jej spółka zależna Sportcast, przetestowali podczas meczów Borussii Dortmund z FC Schalke 04 i FC Bayern nowe rozwiązanie w transmisji spotkań piłkarskich. Mowa o systemie Railcam.Railcam to system składający się z trzydziestometrowych szyn zainstalowanych tuż przy linii bocznej boiska. Na szynach porusza się kamera rejestrująca obraz w Ultra HD. Zestaw, o wysokości około 80 centymetrów, składa się z systemu kamer dolly Blackcam B40 wyposażonych w głowicę ARRI SRH-3 Remotehead i kamerę SONY HDC-P 50 UHD. Kamera porusza się z prędkością do pięciu metrów na sekundę. Płynnie zwalnia i przyspiesza. Dodatkowa perspektywa umożliwia nowe ważnienia podczas oglądania meczu piłkarskiego. Widzowie mogą poczuć dynamikę ruchów i przyspieszenie zawodników.


System Railcam jest sterowany przez dwóch operatorów. Zlokalizowani są oni bezpośrednio obok szyn skąd mogą dokładnie skupić się na dynamice akcji na boisku. Jeden operator steruje kamerą (przesuwanie, pochylenie, przybliżenie i oddalenie), podczas gdy drugi steruje ruchem zestawu po torach.


"Railcam umożliwia dostarczenie obrazu z linii murawy, a także taki sposób kontrowania kamery ,który pozwala na jeszcze bardziej dynamiczne sceny. Uzyskujemy dzięki temu efekt jakby kamera biegła tuż przy samym zawodniku". - powiedział Tim Achberger, dyrektor ds. Zarządzania innowacjami i technologią, Sportcast GmbH.


Źródło: DFL

11 wyświetlenia0 komentarz
Sport Creative

Sport Creative to miejsce gdzie sport spotyka biznes.

Sport w dzisiejszych czasach stał się nie tylko widowiskiem wywołującym ogromne emocje i heroiczną walką o trofea, ale także produktem oferowanym przez kluby i organizacje sportowe walczące o sponsorów i klientów jakimi są kibice. Zachęcamy państwa do odwiedzin strony, na której znaleźć można ofertę współpracy Sport Creative oraz blog gdzie publikujemy różne ciekawe informacje z zakresu marketingu sportowego i nie tylko.

  • Sport Creative Facebook
  • Sport Creative Twitter
  • LinkedIn Ikona społeczna
  • Sport Creative Instagram
  • Sport Creative TikTok
  • Sport Creative YouTube

Sport Creative. Pomorskie, Gdańsk 2023