PZPN rozpoczyna współpracę z Polską Ligą Esportową

Polski Związek Piłki Nożnej wraz z Polską Ligą Esportową ogłaszają współpracę, w ramach której zwycięzca rozgrywek PLE w grze eFootball PES 2021 zostanie zaproszony na turniej finałowy kwalifikacji do reprezentacji Polski.W sezonie 2020/2021 Polski Związek Piłki Nożnej zorganizuje cykl własnych rozgrywek, które mają na celu wyłonić najlepszych zawodników w kraju, a do turnieju finałowego będzie można zakwalifikować się również przez rozgrywki zewnętrzne. Jedno miejsce zostało zarezerwowane dla zwycięzcy kwalifikacji organizowanych wraz z UEFA, a kolejne trafi do najlepszego gracza z Polskiej Ligi Esportowej.


Polska Liga Esportowa jest znana z cyklu turniejów w grze CS:GO i po raz pierwszy zorganizuje turniej w grze piłkarskiej wydanej przez Konami. Polski Związek Piłki Nożnej docenia ten fakt zainteresowania się eFutbolem, ponieważ daje to możliwość promowania piłki nożnej wśród graczy komputerowych i konsolowych.


- Współpraca PZPN i Polskiej Ligi Esportowej to niesamowicie ważny krok w rozwoju sportów elektronicznych. Jednym z podstawowych założeń działalności PLE jest budowanie świadomości wśród szerokiej grupy odbiorców, że rywalizacja na komputerze czy konsoli między ludźmi to też sport. Zwycięstwa, porażki, treningi i dążenie do perfekcji – to cechy wspólne obydwu światów. Wzajemne zaangażowanie w projekt turniejowy z Polskim Związkiem Piłki Nożnej to najlepszy dowód na to, że granica między tradycyjnym sportem a rywalizacją elektroniczną się zaciera. Mam nadzieję, że to dopiero początek – mówi Radosław Wójcik, Head of Communication and PR w PLE.


Fani piłki nożnej będą mogli wziąć udział w 8 fazach kwalifikacyjnych, które wyłonić mają 8 najlepszych graczy walczących o zwycięstwo. Poza awansem na turniej finałowy Polskiego Związku Piłki Nożnej, w puli nagród rywalizacji finałowej znajdzie się 5000 złotych.


– Cieszę się, że Polska Liga Esportowa zdecydowała się zorganizować turniej w grze eFootball PES, bo społeczność Pro Evolution Soccer w Polsce udowodniła, że jest w niej duży potencjał. Aby wygrać PLE będzie trzeba wykazać się wysokimi umiejętnościami, dlatego Polski Związek Piłki Nożnej postanowił zagwarantować miejsce na turnieju finałowym dla zwycięzcy tych rozgrywek. W tym roku mamy duże oczekiwania w stosunku do reprezentacji i chcemy mieć pewność, że powołanie na eliminacje mistrzostw Europy uzyskają bezdyskusyjnie najlepsi gracze w naszym kraju – mówi Jarosław Radzio, koordynator projektu PZPN eFutbol


Źródło: Łączy nas Piłka

12 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
Sport Creative

Sport Creative to miejsce gdzie sport spotyka biznes.

Sport w dzisiejszych czasach stał się nie tylko widowiskiem wywołującym ogromne emocje i heroiczną walką o trofea, ale także produktem oferowanym przez kluby i organizacje sportowe walczące o sponsorów i klientów jakimi są kibice. Zachęcamy państwa do odwiedzin strony, na której znaleźć można ofertę współpracy Sport Creative oraz blog gdzie publikujemy różne ciekawe informacje z zakresu marketingu sportowego i nie tylko.

  • Sport Creative Facebook
  • Sport Creative Twitter
  • LinkedIn Ikona społeczna
  • Sport Creative Instagram
  • Sport Creative TikTok
  • Sport Creative YouTube

Sport Creative. Pomorskie, Gdańsk 2023