PZPN publikuje raport dotyczący bezpieczeństwa

Przygotowany przez Departament Organizacji Imprez, Bezpieczeństwa i Infrastruktury PZPN dokument powstał na podstawie raportów Delegatów Meczowych PZPN, informacji organizatorów zawodów (604 mecze przeprowadzone w trybie normalnym) oraz oceny stanu nawierzchni boisk dokonanej przez Sędziów (wszystkie mecze sezonu). Jest to już siódmy raport publikowany w formie zestawień tabelarycznych i wykresów obejmujący swoją perspektywą dane z kolejek, które zostały przeprowadzone w normalnym trybie (do marca 2020 r.).Z raportu między innymi dowiemy się o tym, że:


– W sezonie 2019/20 odbyło się 908 meczów ligowych na szczeblu centralnym PZPN (trzy najwyższe klasy rozgrywkowe).


- Najwyższe średnie frekwencje osiągnęły następujące kluby: w PKO Ekstraklasie Legia Warszawa (18 983 widzów/mecz), w Fortuna 1. lidze Podbeskidzie Bielsko-Biała (4 096 widzów/mecz), a w 2. lidze Widzew Łódź (16 623 widzów/mecz). Co ciekawe, pod względem średniej frekwencji Widzew Łódź (II liga) ustępuje w skali całego kraju tylko Legii Warszawa (Ekstraklasa).


– W opinii sędziów najlepiej przygotowane boiska posiadały następujące kluby (ocena 5.4 i wyżej, w skali 1-6): Śląsk Wrocław, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Miedź Legnica, Widzew Łódź, GKS Katowice.


– 98 spośród 604 meczów (16%) zostało zakwalifikowanych jako imprezy masowe podwyższonego ryzyka (głównie na podstawie opinii Policji). Oznacza to, że organizatorzy musieli zapewnić większą liczbę służb informacyjnych i porządkowych oraz nie mogli prowadzić sprzedaży piwa. Najwięcej (6-krotnie) status podwyższonego ryzyka nałożono na mecze Rakowa Częstochowa i Radomiaka Radom.


Pełna wersja raportu


Źródło: PZPN

17 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
Sport Creative

Sport Creative to miejsce gdzie sport spotyka biznes.

Sport w dzisiejszych czasach stał się nie tylko widowiskiem wywołującym ogromne emocje i heroiczną walką o trofea, ale także produktem oferowanym przez kluby i organizacje sportowe walczące o sponsorów i klientów jakimi są kibice. Zachęcamy państwa do odwiedzin strony, na której znaleźć można ofertę współpracy Sport Creative oraz blog gdzie publikujemy różne ciekawe informacje z zakresu marketingu sportowego i nie tylko.

  • Sport Creative Facebook
  • Sport Creative Twitter
  • LinkedIn Ikona społeczna
  • Sport Creative Instagram
  • Sport Creative TikTok
  • Sport Creative YouTube

Sport Creative. Pomorskie, Gdańsk 2023