PSG może stracić pieniądze od sponsora

Prezes sieci hoteli Accor, która widnieje na koszulkach Klubu Paris Saint-Germain Football Club twierdzi, że jego firma nie zapłaci kolejnej transzy sponsoringowej jeśli sezon Ligue 1 nie będzie mógł zostać wznowiony.W związku z zawieszeniem sezonu 2019/2020 wywołanym pandemią COVID-19 Prezes sieci hoteli Accor Sébastien Bazin powiedział w krajowej BFM TV, że obecnie branża hotelarska jest w trudnej sytuacji i będą koniecznie ciecia. Bezpośrednio wiąże się to z tym, że jeżeli sezon Ligue 1 nie zostanie dokończony, sieć hoteli nie zapłaci kolejnej transzy pieniędzy wynikającej z umowy sponsoringowej z Klubem Paris Saint-Germain.


Umowa Klubu z siecią hoteli Accor obowiązuje od lutego 2019 roku, kiedy to firma zastąpiła na koszulkach linie lotnicze Emirates . Wartość kontraktu wyceniana jest na 80 milionów Euro.


"Sponsorzy nie mogą przekazywać swoich pieniędzy jeżeli w wyniku braku spotkań ich marka nie jest eksponowana. Jeżeli rozgrywki nie zostaną wznowione do 1 lipca to nasza transza dla Klubu PSG nie zostanie wypłacona". - powiedział Sébastien Bazin


Według stacji radiowej RMC Sport grupa Accor w wyniku trwajacej pandemii musiała zamknąć dwie trzecie swoich hoteli na całym świecie.

25 wyświetlenia0 komentarz
Sport Creative

Sport Creative to miejsce gdzie sport spotyka biznes.

Sport w dzisiejszych czasach stał się nie tylko widowiskiem wywołującym ogromne emocje i heroiczną walką o trofea, ale także produktem oferowanym przez kluby i organizacje sportowe walczące o sponsorów i klientów jakimi są kibice. Zachęcamy państwa do odwiedzin strony, na której znaleźć można ofertę współpracy Sport Creative oraz blog gdzie publikujemy różne ciekawe informacje z zakresu marketingu sportowego i nie tylko.

  • Sport Creative Facebook
  • Sport Creative Twitter
  • LinkedIn Ikona społeczna
  • Sport Creative Instagram
  • Sport Creative TikTok
  • Sport Creative YouTube

Sport Creative. Pomorskie, Gdańsk 2023