Przychody Bundesligi po raz pierwszy przekraczają 4 miliardy euro

  1. Profesjonalne kluby płacą około 1,4 mln euro podatków i ceł

  2. 56 081 osób jest zatrudnionych bezpośrednio lub pośrednio w 1 i 2 Bundeslidze


W sezonie 2018/2019 przychody wygenerowane przez 18 klubów Bundesligi po raz pierwszy przekroczyły 4 mld Euro. Całkowite przychody w wysokości 4,02 miliarda euro stanowią wzrost o 5,4 procent w porównaniu z poprzednim sezonem. Jest to także piętnasty rok z rzędu z rekordowymi przychodami. Kluby 2 Bundesligi również osiągnęły rekordowy wynik. W ubiegłym sezonie pod względem całkowitych dochodów Kluby zanotowały wynik na poziomie 782 mln Euro co stanowi wzrost o 28,5 procent.Wszystkie dane znajdziecie w najnowszym raporcie 2020 DFL Economic Report


„W ostatnich latach współpracowaliśmy z naszymi partnerami w celu przekształcenia niemieckiej zawodowej piłki nożnej w odnoszący sukcesy podmiot gospodarczy. Bundesliga i 2 Bundesliga cieszą się solidną stabilnością ekonomiczną. Na tym nie poprzestajemy i widzimy dodatkowe perspektywy przyszłego wzrostu wynikające w szczególności z naszych innowacyjnych działań na arenie międzynarodowej". - powiedział Christian Seifert, przewodniczący komitetu wykonawczego DFL.


28 z 36 profesjonalnych klubów w sezonie 2018/2019 osiąga zysk netto!


Działalność biznesowa profesjonalnych klubów ma również wpływ na budżet i gospodarkę. Zespoły występujące w Bundeslidze i 2 Bundeslidze na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat zapłaciły prawie 10 miliardów euro podatków i ceł - w tym rekordową kwotę w wysokości 1,4 miliona euro w samym sezonie 2018/2019. Dzięki swojej dużej sile ekonomicznej kluby rozszerzają również swoje struktury organizacyjne. W niemieckiej zawodowej piłce pracuje obecnie 56 081 osób. Liczba ta wzrosła o 52 procent w ciągu ostatnich dziesięciu lat.

39 wyświetlenia0 komentarz
Sport Creative

Sport Creative to miejsce gdzie sport spotyka biznes.

Sport w dzisiejszych czasach stał się nie tylko widowiskiem wywołującym ogromne emocje i heroiczną walką o trofea, ale także produktem oferowanym przez kluby i organizacje sportowe walczące o sponsorów i klientów jakimi są kibice. Zachęcamy państwa do odwiedzin strony, na której znaleźć można ofertę współpracy Sport Creative oraz blog gdzie publikujemy różne ciekawe informacje z zakresu marketingu sportowego i nie tylko.

  • Sport Creative Facebook
  • Sport Creative Twitter
  • LinkedIn Ikona społeczna
  • Sport Creative Instagram
  • Sport Creative TikTok
  • Sport Creative YouTube

Sport Creative. Pomorskie, Gdańsk 2023