Prawo Sport Finanse 2020 Online. Podsumowanie

Po wielu miesiącach przygotowań, w dniach 18-19 września, odbyła się VII Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Prawo Sport Finanse 2020 Online”. Podczas niej poruszone zostały najważniejsze tematy dotyczące branży sportowej.Organizatorem konferencji było Koło Naukowe Prawa Sportowego „Ius et Sport” działające przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Na przestrzeni lat konferencje z cyklu „Prawo Sport Finanse” zyskały rangę największego i najbardziej prestiżowego wydarzenia o tematyce prawa sportowego w Polsce. Pierwotnie tegoroczna konferencja miała odbyć się na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego w dniach 2 i 3 kwietnia. Pandemia koronawirusa wymusiła jednak na organizatorach zmianę planów, przez co „Prawo Sport Finanse 2020” odbyło się w formie zdalnej w dniach 18 i 19 września. Szansę wystąpienia otrzymali studenci, doktoranci i naukowcy z całej Polski.


Patronat nad wydarzeniem objęła Sekcja Prawa Sportowego przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie, a podczas piątkowego otwarcia słowo wstępne wygłosił mecenas Jakub Fornalik.


- Rynek sportowy i rynek konferencyjno-naukowy mają w tej chwili podobną cechę. Oba zostały dotknięte przez pandemię koronawirusa. Na całe szczęście wychodzą z tego starcia obronną ręką. Pomimo przeciwności wydarzenia sportowe się odbywają. Tak samo konferencje znalazły dodatkową szansę na prowadzenie w formie online, co jest pod wieloma względami ogromną zaletą - oznajmił.


Ostatecznie odbyło się 18 wystąpień. W ich trakcie poruszono między innymi tematykę regulacji agentów piłkarskich, kontratypu ryzyka sportowego, gier fantasy sports, organizacji sportowych czy UEFA Europa Conference League.


Wydarzenie można było za darmo śledzić na profilu Facebook:

3 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
Sport Creative

Sport Creative to miejsce gdzie sport spotyka biznes.

Sport w dzisiejszych czasach stał się nie tylko widowiskiem wywołującym ogromne emocje i heroiczną walką o trofea, ale także produktem oferowanym przez kluby i organizacje sportowe walczące o sponsorów i klientów jakimi są kibice. Zachęcamy państwa do odwiedzin strony, na której znaleźć można ofertę współpracy Sport Creative oraz blog gdzie publikujemy różne ciekawe informacje z zakresu marketingu sportowego i nie tylko.

  • Sport Creative Facebook
  • Sport Creative Twitter
  • LinkedIn Ikona społeczna
  • Sport Creative Instagram
  • Sport Creative TikTok
  • Sport Creative YouTube

Sport Creative. Pomorskie, Gdańsk 2023