Powrót historycznego sztandaru GKS-u Katowice

Dzięki działaniom 64 kibiców GieKSy związanych ze Stowarzyszeniem Kibiców GKS-u Katowice "SK 1964" i we współpracy z historycznym, założonym w 1964 roku, Stowarzyszeniem Kultury Fizycznej Górniczy Klub Sportowy "Katowice", sztandar wraca na właściwe sobie miejsce, czyli do Klubu.

Zdjęcie: Gieksa Foto

Sztandar został ufundowany 13 kwietnia 1989 roku, przez Zarząd GKS-u Katowice jako odznaka organizacyjna Górniczego Klubu Sportowego „KATOWICE”, ustanowiona z okazji 25-lecia istnienia klubu. Na sztandarze, oprócz herbu klubu oznaczonego literą „G”, znajdują się sylwetki sportowców przedstawiające dyscypliny sportowe prowadzone w klubie w tamtym czasie: piłka nożna, hokej, boks, zapasy, szermierka, tenis ziemny, wioślarstwo oraz szachy. W środku rozety znajduje się znicz olimpijski, a w górnej części rewersu znajduje się napis „KLUB MIASTA KATOWICE”, co ustanowiono uchwałą Rady Miejskiej w Katowicach 19 kwietnia 1985 roku. Sztandar używany był przez wiele lat podczas uroczystości państwowych, branżowych czy klubowych dla podkreślenia ich uroczystego charakteru.


Źródło: GKS Katowice

7 wyświetlenia0 komentarz
Sport Creative

Sport Creative to miejsce gdzie sport spotyka biznes.

Sport w dzisiejszych czasach stał się nie tylko widowiskiem wywołującym ogromne emocje i heroiczną walką o trofea, ale także produktem oferowanym przez kluby i organizacje sportowe walczące o sponsorów i klientów jakimi są kibice. Zachęcamy państwa do odwiedzin strony, na której znaleźć można ofertę współpracy Sport Creative oraz blog gdzie publikujemy różne ciekawe informacje z zakresu marketingu sportowego i nie tylko.

  • Sport Creative Facebook
  • Sport Creative Twitter
  • LinkedIn Ikona społeczna
  • Sport Creative Instagram
  • Sport Creative TikTok
  • Sport Creative YouTube

Sport Creative. Pomorskie, Gdańsk 2023