Polski Związek Lekkiej Atletyki nominowany do nagrody World Athletics Member Federation

Światowa federacja ustanowiła nowe wyróżnienie, aby uhonorować krajowe związki, które w trudnym czasie pandemii COVID-10 przyczyniły się do rozwoju lekkoatletyki oraz – mimo licznych obostrzeń – dostarczyły światu Królowej Sportu pozytywnych emocji i wydarzeń.– Wiemy z jakimi problemami boryka się sport w trakcie pandemii. Wiele naszych federacji wspaniale poradziło sobie z wyzwaniami jakie przyniósł ten rok. Tą nagrodą chcemy podziękować im za wyjątkową pracę jaką włożyli – podkreśla Sebastian Coe, prezydent World Athletics.


Polska została nominowana do nagrody jako przedstawiciel Europy. W uzasadnieniu podkreślono, że w naszym kraju w sezonie 2020 odbyły się trzy mityngi cyklu World Athletics Contiental Tour (dwa w Chorzowie, jeden w Bydgoszczy). Dodatkowo światowa federacja doceniła starania związane z bezpiecznym przeprowadzeniem mistrzostw świata w półmaratonie, podczas których padł rekord świata, a rekord Polski ustanowił Krystian Zalewski.


W sumie nominowanych zostało 6 krajów, które reprezentują sześć kontynentalnych federacji World Athletics. Obok Polski są to Nowa Zelandia, Kenia, Peru, Palestyna oraz Nikaragua.


Zwycięzcę poznamy podczas uroczystej gali, która w formie on-line odbędzie się 5 grudnia i będzie transmitowana w kanałach social-media World Athletics.


Źródło: PZLA

3 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
Sport Creative

Sport Creative to miejsce gdzie sport spotyka biznes.

Sport w dzisiejszych czasach stał się nie tylko widowiskiem wywołującym ogromne emocje i heroiczną walką o trofea, ale także produktem oferowanym przez kluby i organizacje sportowe walczące o sponsorów i klientów jakimi są kibice. Zachęcamy państwa do odwiedzin strony, na której znaleźć można ofertę współpracy Sport Creative oraz blog gdzie publikujemy różne ciekawe informacje z zakresu marketingu sportowego i nie tylko.

  • Sport Creative Facebook
  • Sport Creative Twitter
  • LinkedIn Ikona społeczna
  • Sport Creative Instagram
  • Sport Creative TikTok
  • Sport Creative YouTube

Sport Creative. Pomorskie, Gdańsk 2023