Outraged. Nowy dokument UEFA

Gwiazdy europejskiej piłki nożnej zarówno kobiety jak i mężczyźni to bohaterowie nowego dokumentu UEFA pod nazwą Outraged. Piłkarki i piłkarze opowiadają w nim o swoich osobistych poglądach na temat: rasizmu, seksizmu, homofobii.Występujące w filmie gwiazdy futbolu: Paul Pogba, Nadia Nadim, Megan Rapinoe, Moise Kean, Dejan Lovren, Olivier Giroud, Shanice van de Sanden, Tyrone Mings, Juan Mata, Guram Kashia i Kalidou Koulibaly dzielą się swoimi historiami związanymi z dyskryminacją w piłce nożnej podając także sposoby na walkę z negatywnymi zjawiskami w europejskiej piłce nożnej.


Prezydent UEFA Aleksander Čeferin podkreśla, że piłka nożna musi się rozwijać i przewodzić w walce z dyskryminacją.


"Futbol jest czymś, za czym podążają miliardy ludzi na całym świecie - musimy pokazać, że dyskryminacja jest zła, musimy być wzorem do naśladowania. Jeśli jakakolwiek branża na świecie może to zrobić, to jest to właśnie piłka nożna". - powiedział Prezydent UEFA Aleksander Čeferin


Dokument w całości można zobaczyć na stronie UEFA.tv

13 wyświetlenia0 komentarz
Sport Creative

Sport Creative to miejsce gdzie sport spotyka biznes.

Sport w dzisiejszych czasach stał się nie tylko widowiskiem wywołującym ogromne emocje i heroiczną walką o trofea, ale także produktem oferowanym przez kluby i organizacje sportowe walczące o sponsorów i klientów jakimi są kibice. Zachęcamy państwa do odwiedzin strony, na której znaleźć można ofertę współpracy Sport Creative oraz blog gdzie publikujemy różne ciekawe informacje z zakresu marketingu sportowego i nie tylko.

  • Sport Creative Facebook
  • Sport Creative Twitter
  • LinkedIn Ikona społeczna
  • Sport Creative Instagram
  • Sport Creative TikTok
  • Sport Creative YouTube

Sport Creative. Pomorskie, Gdańsk 2023