Nike zwalnia pracowników

Gigant odzieżowy Nike ogłosił plany zwolnienia około 700 pracowników ze swojej siedziby w Oregonie. Obecnie firma zatrudnia około 76 000 osób na całym świecie. Pierwotne plany ogłoszone w lipcu mówiły o zwolnieniach na poziomie 500 osób, ale teraz po nowych doniesieniach ta liczba wzrośnie o kolejne 200 osób.Nike w związku z redukcją zatrudnienia poniesie też ogromne koszty, głównie będą to oczywiście odprawy. Szacuje się że będą to kwoty rzędu 250 milionów dolarów. Z informacji podanych przez Nike wynika, że działania te nie są bezpośrednio związane z pandemią COVID-19, ale z przekształceń cyfrowych jakie chce wdrożyć firma. Głównym założeniem jest zwiększenie internetowej sprzedaży bezpośrednio do klienta, która poniekąd została wymuszona przez pandemię.


"Zmiany w firmach często doprowadzają do zwolnień. To zawsze jest trudna sytuacja. W tym procesie i w poszanowaniu wartości jakimi się kierujemy zobowiązujemy się działać z szacunkiem w stosunku do naszych pracowników" - czytamy w oświadczeniu firmy Nike.


Nike w swoich planach cyfrowej transformacji odnosi się też do strategii Consumer Direct Acceleration, dzięki której firma planuje zwiększyć inwestycje w e-commerce i nowe technologie sprzedaży.


Inne firmy odzieżowe także zostały zmuszone do rozpoczęcia redukcji zatrudnienia. Under Armour potwierdziła we wrześniu, że zwolni około 600 pracowników w skali globalnej. Firma szacuje, że w związku z tym poniesie jeszcze większe koszty niż Nike na poziomie 550-600 milionów dolarów!

7 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
Sport Creative

Sport Creative to miejsce gdzie sport spotyka biznes.

Sport w dzisiejszych czasach stał się nie tylko widowiskiem wywołującym ogromne emocje i heroiczną walką o trofea, ale także produktem oferowanym przez kluby i organizacje sportowe walczące o sponsorów i klientów jakimi są kibice. Zachęcamy państwa do odwiedzin strony, na której znaleźć można ofertę współpracy Sport Creative oraz blog gdzie publikujemy różne ciekawe informacje z zakresu marketingu sportowego i nie tylko.

  • Sport Creative Facebook
  • Sport Creative Twitter
  • LinkedIn Ikona społeczna
  • Sport Creative Instagram
  • Sport Creative TikTok
  • Sport Creative YouTube

Sport Creative. Pomorskie, Gdańsk 2023