NBA rozpoczyna współpracę z Microsoft

National Basketball Association (NBA) i gigant technologiczny Microsoft opracowują platformę przesyłania strumieniowego OTT.

Microsoft i NBA ogłosiły współpracę, w którą zaangażowane będzie także Turner Sports. Podstawowym zadaniem jakie stawiają sobie partnerzy, będzie stworzenie nowej platformy w chmurze Microsoft Azur i ulepszenie technologii opartej na sztucznej inteligencji (AI). Celem natomiast jest zapewnienie wysokiej jakości spersonalizowanych treści, które będą dostosowane także do lokalizacji fanów NBA.

Władze ligi nie podały kiedy dokładnie uruchomią platformę przesyłania strumieniowego. Usługa jest częścią szerszej umowy między ligą a Microsoftem, która rozpocznie się od sezonu 2020/21. Dzięki niej firma stanie się także oficjalnym partnerem technologicznym NBA.

„Współpraca z Microsoftem pomoże nam na nowo zdefiniować sposób, w jaki nasi fani doświadczają NBA. Naszym celem jest stworzenie niestandardowych treści, które pozwolą fanom jeszcze mocniej zanurzyć się w każdy aspekt gry i być jeszcze bliżej zawodników". - powiedział komisarz NBA Adam Silver.

Dla Microsoft jest to druga duża umowa z zawodową ligę w Stanach Zjednoczonych po tym jak firma od dłuższego czasu współpracuje już National Football League (NFL).

31 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
Sport Creative

Sport Creative to miejsce gdzie sport spotyka biznes.

Sport w dzisiejszych czasach stał się nie tylko widowiskiem wywołującym ogromne emocje i heroiczną walką o trofea, ale także produktem oferowanym przez kluby i organizacje sportowe walczące o sponsorów i klientów jakimi są kibice. Zachęcamy państwa do odwiedzin strony, na której znaleźć można ofertę współpracy Sport Creative oraz blog gdzie publikujemy różne ciekawe informacje z zakresu marketingu sportowego i nie tylko.

  • Sport Creative Facebook
  • Sport Creative Twitter
  • LinkedIn Ikona społeczna
  • Sport Creative Instagram
  • Sport Creative TikTok
  • Sport Creative YouTube

Sport Creative. Pomorskie, Gdańsk 2023