Narodowy Stadion Lekkoatletyczny w Chorzowie

Od dziś Stadion Śląski w Chorzowie jest Narodowym Stadionem Lekkoatletycznym. Informację przekazał Premier RP Mateusz Morawiecki, który wraz z Minister Sportu Danutą Dmowską-Andrzejuk odsłonił pamiątkową tablicę.


Fot. Łukasz Szeląg/Memoriał J. Kusocińskiego

Decyzję w tej sprawie podjął Polski Związek Lekkiej Atletyki. Uchwałę przekazał Marszałkowi Województwa Śląskiemu Jakubowi Chełstowskiemu, Prezes PZLA Henryk Olszewski. W uroczystości uczestniczył także w Wojewoda Śląski – Jarosław Wieczorek.


- Chciałbym pogratulować i podziękować wszystkim, którzy tak mocno dbają o to, żeby Stadion Śląski był we właściwy sposób wykorzystywany. Dzisiaj staje się mekką polskich atletów – powiedział Premier RP.


Stadion Śląski - legendarny "Kocioł Czarownic"


To znaczące miejsce dla polskiej, europejskiej oraz światowej lekkoatletyki. Obiekt spełnia najwyższe normy niezbędne do organizacji międzynarodowych wydarzeń lekkoatletycznych. Po modernizacji, która zakończyła się w 2017 roku, obiekt dysponuje m.in. 9-torową bieżnią lekkoatletyczną, 2 skoczniami do skoku wzwyż, czy też 2 rzutniami do rzutu młotem i dyskiem. Posiada on również certyfikat IAAF Class 1, który potwierdza najlepsze parametry i zgodność wymogów niezbędnych do organizacji Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata w lekkiej atletyce. Modernizacja obiektu została dofinansowana przez Ministerstwo Sportu.


Źródło: Ministerstwo Sportu

5 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
Sport Creative

Sport Creative to miejsce gdzie sport spotyka biznes.

Sport w dzisiejszych czasach stał się nie tylko widowiskiem wywołującym ogromne emocje i heroiczną walką o trofea, ale także produktem oferowanym przez kluby i organizacje sportowe walczące o sponsorów i klientów jakimi są kibice. Zachęcamy państwa do odwiedzin strony, na której znaleźć można ofertę współpracy Sport Creative oraz blog gdzie publikujemy różne ciekawe informacje z zakresu marketingu sportowego i nie tylko.

  • Sport Creative Facebook
  • Sport Creative Twitter
  • LinkedIn Ikona społeczna
  • Sport Creative Instagram
  • Sport Creative TikTok
  • Sport Creative YouTube

Sport Creative. Pomorskie, Gdańsk 2023