Nadawcy lig zawodowych w USA stracą

Według najnowszych badań nadawcy telewizyjni z trzech lig zawodowych stracą łącznie ponad miliard dolarów z przychodów reklamowych. Notuje się, że w samej NBA ten wynik będzie wynosił 839 milionów!

Liczby te padają najczęściej z ust specjalistów, między innymi takiej firmy jak MediaRadar, którzy opierają się na wydatkach ponad 900 firm reklamujących się podczas meczów Basketball Association (NBA), National Hockey League (NHL) i Major League Baseball (MLB). Analizy porównawcze z ubiegłego sezonu wykazały, że ligi mogą stracić odpowiednio 839, 120 i 60 milionów dolarów.

Podział praw telewizyjnych do trzech lig zawodowych w USA wygląda następująco. NBA jest pokazywane w całym kraju w sieciach ABC i ESPN Disney oraz Turner Sports. Krajowe prawa do NHL są obecnie w posiadaniu sieci NBC Comcast. MLB pokazywane jest w ESPN, Fox oraz na Facebooku.


„Na temat ostatecznego wpływu pandemii Covid-19 jest obecnie jeszcze dużo domysłów. Jedno pozostaje natomiast cały czas niezmienne, szybko zawodowego sportu w stanach zjednoczonych nie zobaczymy". - powiedział Todd Krizelman, współzałożyciel MediaRadar.

23 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
Sport Creative

Sport Creative to miejsce gdzie sport spotyka biznes.

Sport w dzisiejszych czasach stał się nie tylko widowiskiem wywołującym ogromne emocje i heroiczną walką o trofea, ale także produktem oferowanym przez kluby i organizacje sportowe walczące o sponsorów i klientów jakimi są kibice. Zachęcamy państwa do odwiedzin strony, na której znaleźć można ofertę współpracy Sport Creative oraz blog gdzie publikujemy różne ciekawe informacje z zakresu marketingu sportowego i nie tylko.

  • Sport Creative Facebook
  • Sport Creative Twitter
  • LinkedIn Ikona społeczna
  • Sport Creative Instagram
  • Sport Creative TikTok
  • Sport Creative YouTube

Sport Creative. Pomorskie, Gdańsk 2023