Logo sklepu z akcesoriami erotycznymi na koszulkach piłkarzy FC Emmen

Klub FC Emmen doszedł do porozumienia z federacją (KNVB) w sprawie umieszczenia na koszulkach piłkarzy logo internetowego sklepu z akcesoriami... erotycznymi.Przed tygodniem KNVB zabroniła występować zespołowi Emmen z logo tej firmy, co spotkało się z krytyką z różnych stron. W ostatnich dniach doszło do rozmów przedstawicieli klubu i związku piłkarskiego, które zakończyły się wypracowaniem tymczasowego rozwiązania. Wcześniej federacja uznała, że umieszczenie loga sponsora z branży erotycznej na strojach meczowych piłkarzy nie jest właściwe, choć nie wskazano, że naruszało to jakiekolwiek wewnętrzne przepisy.


"Musimy brać pod uwagę, że piłka nożna jest zarówno dla młodych, jak i starszych"

– uzasadniła decyzję KNVB.


Prezes FC Emmen Ronald Lubbers, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom federacji, zgodził się, by kontrakt sponsorski planowany na trzy lata podpisać ostatecznie na rok. Dwa dotychczasowe spotkania Eredivisie ekipa Emmen rozegrała bez znaku firmowego jakiegokolwiek sponsora na koszulkach. Jednak zakaz nałożony przez federację wywołał tak duże zainteresowanie replikami koszulek, że klub zmuszony był wydłużyć godziny działania sklepu z pamiątkami.


Klub poinformował także, że niedługo zostanie podana także informacja jakie Logo pojawi się w koszulkach sprzedawanych dla osób niepełnoletnich.


Źródło: PAP

6 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
Sport Creative

Sport Creative to miejsce gdzie sport spotyka biznes.

Sport w dzisiejszych czasach stał się nie tylko widowiskiem wywołującym ogromne emocje i heroiczną walką o trofea, ale także produktem oferowanym przez kluby i organizacje sportowe walczące o sponsorów i klientów jakimi są kibice. Zachęcamy państwa do odwiedzin strony, na której znaleźć można ofertę współpracy Sport Creative oraz blog gdzie publikujemy różne ciekawe informacje z zakresu marketingu sportowego i nie tylko.

  • Sport Creative Facebook
  • Sport Creative Twitter
  • LinkedIn Ikona społeczna
  • Sport Creative Instagram
  • Sport Creative TikTok
  • Sport Creative YouTube

Sport Creative. Pomorskie, Gdańsk 2023