Lionel Messi wybrany najbardziej wartościowym sportowcem roku

W dobie pandemii w jakiej staramy się funkcjonować budżety wielu firm zostały mocno zmniejszone. Wydatki na sponsoring są więc teraz jeszcze mocniej analizowane niż kiedykolwiek wcześniej. Firmy szukają takich możliwości, które mogą dać im odpowiednią stopę zwrotu oraz odpowiedni wzrost rozpoznawalności. Ważna jeszcze bardziej stała się więc dla nich marketingowa wartość Klubu, sportowca czy imprezy.SportsPro we współpracy z firmą analityczną Nielsen przygotowała raport The World’s 50 Most Marketable Athletes, czyli zestawienie najbardziej wartościowych pod względem marketingowym sportowców na świecie. Pierwsze miejsce uzyskał piłkarz FC Barcelony Lionel Messi.


Lista 50 najbardziej najbardziej wartościowych marketingowo sportowców na świecie jest tworzona na podstawie metodologii przygotowanej przez firmę Nielsen. Metodologia ta, zwana "Influencer Selection and Measurement Framewor" opiera się na zgromadzeniu i analizie ogromnych ilościach danych z mediów społecznościowych danych sportowców. W ramach tego badania w ciągu ostatnich 12 miesięcy śledzono konta ponad 6000 sportowców z 21 dyscyplin sportowych.


TOP 10 rankingu:

( imię i nazwisko, narodowość, wiek, dyscyplina):

 1. Lionel Messi - Argentyńczyk, 33, piłka nożna

 2. Cristiano Ronaldo - Portugalczyk, 35 lat, Piłka nożna

 3. LeBron James - Amerykanin, 35 lat, koszykówka

 4. Virat Kohli - Hindus, 31 lat, krykiet

 5. Bianca Andreescu - Kanadyjka, 20 lat, tenis

 6. Neymar Jr - Brazylijczyk, 28 lat, piłka nożna

 7. Khabib Nurmagomedov - Rosjanin, 32 lata, MMA

 8. Rohit Sharma - Hindus, 33 lata, krykiet

 9. Mohamed Salah - Egipcjanin, 28 lat, piłka nożna

 10. Paulo Dybala - Argentyńczyk, 26 lat, Piłka nożna

6 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
Sport Creative

Sport Creative to miejsce gdzie sport spotyka biznes.

Sport w dzisiejszych czasach stał się nie tylko widowiskiem wywołującym ogromne emocje i heroiczną walką o trofea, ale także produktem oferowanym przez kluby i organizacje sportowe walczące o sponsorów i klientów jakimi są kibice. Zachęcamy państwa do odwiedzin strony, na której znaleźć można ofertę współpracy Sport Creative oraz blog gdzie publikujemy różne ciekawe informacje z zakresu marketingu sportowego i nie tylko.

 • Sport Creative Facebook
 • Sport Creative Twitter
 • LinkedIn Ikona społeczna
 • Sport Creative Instagram
 • Sport Creative TikTok
 • Sport Creative YouTube

Sport Creative. Pomorskie, Gdańsk 2023