Leicester City z kobiecą drużyną piłkarską

Leicester City ogłosiło, że od sezonu 2020/21 uruchomi profesjonalną drużynę kobiecą. Od 2004 roku Klub wspierał niezależny zespół LCWFC. Teraz po okresie konsultacji zostanie on w pełni wchłonięty w struktury Leicester City, który chce wprowadzić długoterminową i szeroko zakrojoną strategię rozwoju kobiecej piłki nożnej w regionie.Prezes Jade Morgan, menedżer zespołu Jonathan Morgan, 12 zawodniczek i kilku kluczowych pracowników LCWFC pozostanie w nowych strukturach i przejdzie na pełen etat. Klub chce wykorzystać rosnącą popularność piłki kobiecej i zainspirować pokolenie młodych dziewcząt do gry w piłkę nożna.


„Nasza współpraca z LCWFC od 2004 to cenne doświadczenie. Prezes Rohan Morgan, oraz jego pracownicy, ale przede wszystkim zawodniczki zasługują na wielkie uznanie. Zbudowali solidne fundamenty dzięki, którym możemy urzeczywistnić nasze ambitne plany rozwoju piłki nożnej kobiet". - powiedział Aiyawatt Srivaddhanaprabha Prezes Leicester City


Nowa drużyna rozpocznie rywalizację w sezonie 2020/2021 w rozgrywkach FA Women’s Championship.

0 wyświetlenia0 komentarz
Sport Creative

Sport Creative to miejsce gdzie sport spotyka biznes.

Sport w dzisiejszych czasach stał się nie tylko widowiskiem wywołującym ogromne emocje i heroiczną walką o trofea, ale także produktem oferowanym przez kluby i organizacje sportowe walczące o sponsorów i klientów jakimi są kibice. Zachęcamy państwa do odwiedzin strony, na której znaleźć można ofertę współpracy Sport Creative oraz blog gdzie publikujemy różne ciekawe informacje z zakresu marketingu sportowego i nie tylko.

  • Sport Creative Facebook
  • Sport Creative Twitter
  • LinkedIn Ikona społeczna
  • Sport Creative Instagram
  • Sport Creative TikTok
  • Sport Creative YouTube

Sport Creative. Pomorskie, Gdańsk 2023