Legia Warszawa z nowym narzędziem do komunikacji

Aktualizacja: 6 mar 2020

Legia Warszawa prezentuje nowe narzędzie komunikacyjne – chatbota działającego w Messengerze, jednym z najpopularniejszych komunikatorów internetowych. Chatbot to wirtualny, zautomatyzowany konsultant, który w kilka sekund odpowie na pytania kibiców.

Dostęp do chatbota Legii Warszawa działającego w Messengerze może uzyskać każdy kibic, używając linka m.me/LegiaWarszawa lub pisząc wiadomość prywatną do Legii na oficjalnym facebookowym fanpage’u klubu.


Jak to działa? Bot rozumie pełne zdania wysyłane w wiadomościach przez użytkowników oraz pojedyncze słowa, a następnie udziela natychmiastowej odpowiedzi na pytania. W komunikacji z botem można także używać głównego menu, czyli karuzeli z najważniejszymi tematami związanymi z życiem Legii: m.in. informacjami o aktualnym sezonie, zawodnikach i ofercie Legia FanStore, szczegółowymi instrukcjami dotyczącymi zakupu biletów, karnetów czy kart kibica, oraz najświeższymi, oficjalnymi newsami publikowanymi przez klub na stronie www lub w social media. Każdy kibic, który nie chce, by ominęła go jakakolwiek informacja o Legii, może zapisać się w bocie do powiadomień i otrzymywać legijną „prasówkę” o wybranej przez siebie porze dnia.


Dostarczanie kibicom informacji nie jest jednak jedyną funkcją chatbota Legii Warszawa. To także miejsce, w którym kibice mogą sprawdzić wiedzę o swoim ulubionym klubie w tematycznych quizach. Na początek przygotowaliśmy konkursy wiedzy o historii Legii, stadionie, współczesnych sukcesach oraz legendach z Ł3 – Kazimierzu Deynie i Lucjanie Brychczym. Za rozwiązanie quizu kibice dostaną oczywiście nagrodę, którą są kody rabatowe na produkty partnera bota - marki TCL, oferowane w sklepie online.

Co jeśli mimo wszystko bot nie będzie wstanie odpowiedzieć na pytania kibica? W takiej sytuacji użytkownik zawsze może poprosić go o połączenie z konsultantem – osobą, której zadaniem jest ręczne odpowiadanie kibicom na wiadomości nieobsługiwane automatycznie. Chatbot Legii Warszawa jest stale rozwijanym narzędziem, które będzie aktualizowane o nowe treści.


Źródło: Legia Warszawa

32 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
Sport Creative

Sport Creative to miejsce gdzie sport spotyka biznes.

Sport w dzisiejszych czasach stał się nie tylko widowiskiem wywołującym ogromne emocje i heroiczną walką o trofea, ale także produktem oferowanym przez kluby i organizacje sportowe walczące o sponsorów i klientów jakimi są kibice. Zachęcamy państwa do odwiedzin strony, na której znaleźć można ofertę współpracy Sport Creative oraz blog gdzie publikujemy różne ciekawe informacje z zakresu marketingu sportowego i nie tylko.

  • Sport Creative Facebook
  • Sport Creative Twitter
  • LinkedIn Ikona społeczna
  • Sport Creative Instagram
  • Sport Creative TikTok
  • Sport Creative YouTube

Sport Creative. Pomorskie, Gdańsk 2023