Legia Warszawa najbardziej medialnym klubem w lipcu

Zakończyły się rozgrywki piłkarskie w sezonie 2019/20 w Polsce. Najlepszym zespołem w PKO BP Ekstraklasie została Legia Warszawa, a w Fortuna I lidze Stal Mielec. Identycznie ułożyły się wyniki rankingu medialności – wynika z raportu przygotowanego przez PRESS-SERVICE Monitoring Mediów.


„Piłka w grze”, dawniej „Polska Piłka” to cykliczna analiza prowadzona przez PRESS-SERVICE Monitoring Mediów. Uwzględnia medialność klubów Ekstraklasy, 1. ligi oraz polskich piłkarzy występujących w Premier League, Primera Division, Ligue 1, Serie A i pierwszej Bundeslidze. Proces analizy obejmuje ponad 1100 tytułów prasowych i wybrane strony internetowe. Ponadto analitycy sprawdzają popularność klubów Ekstraklasy w mediach społecznościowych (Facebook.com, Twitter.com, Youtube.com, Instagram.com, Wykop.pl) . Badanie prowadzone jest cyklicznie począwszy od 1 marca 2010 roku. Do tej pory wzięto pod uwagę już ponad 1,8 mln informacji.

Wykres 1. TOP 10 najbardziej medialnych drużyn LOTTO Ekstraklasy w lipcu 2020 -prasa i wybrane strony internetowe

Legia w każdym pojedynczym miesiącu minionego sezonu była najbardziej medialnym zespołem w Polsce, więc jej końcowy triumf nie może dziwić. W lipcu za jej plecami zameldowały się zespoły: Lecha Poznań, Cracovii oraz Lechii Gdańsk. Były to zresztą jedyne cztery kluby, które odnotowały więcej publikacji niż miesiąc wcześniej.


Wykres 2. TOP 10 najbardziej medialnych drużyn Fortuny 1. ligi w lipcu 2020 (prasa i wybrane strony internetowe)

W Fortuna 1. Lidze pomimo znacznie bardziej zaciętej rywalizacji, sytuacja ma się podobnie – na czele rankingu medialności znalazła się Stal Mielec, która był także najlepsza w piłkarskich rozgrywkach. Mielczanie byli nie do pokonania także w lipcu, kiedy to za ich plecami znalazł się drugi beniaminek PKO BP Ekstraklasy – Podbeskidzie Bielsko-Biała. Dwa kolejne miejsca zajęły natomiast zespoły, które spotkały się w finale baraży o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Różnica jest jednak taka, że w piłkarskim pojedynku lepsza była Warta Poznań, a w rankingu medialności to Radomiak znalazł się na wyższej pozycji.


Zwycięzcą lipcowego rankingu medialności polskich piłkarzy, będących zawodnikami klubów jednej z pięciu najsilniejszych europejskich lig, po raz kolejny został Robert Lewandowski. „RL9” w lipcu dołożył kolejne trofeum do swojej kolekcji – m.in. po jego dwóch golach Bayern Monachium wygrał z Bayerem Leverkusen i zdobył Puchar Niemiec. W pierwszej dziesiątce znalazło się aż czterech przedstawicieli klubów Serie A, co jednak nie może dziwić. Najważniejsza liga piłkarska we Włoszech rozegrała w lipcu aż dziewięć kolejek. Najwyżej z nich zameldowali się Arkadiusz Milik z Napoli – który w lipcu zdobył jedną bramkę - oraz Wojciech Szczęsny z Juventusu Turyn.Źródło: PRESS-SERVICE Monitoring Mediów

11 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
Sport Creative

Sport Creative to miejsce gdzie sport spotyka biznes.

Sport w dzisiejszych czasach stał się nie tylko widowiskiem wywołującym ogromne emocje i heroiczną walką o trofea, ale także produktem oferowanym przez kluby i organizacje sportowe walczące o sponsorów i klientów jakimi są kibice. Zachęcamy państwa do odwiedzin strony, na której znaleźć można ofertę współpracy Sport Creative oraz blog gdzie publikujemy różne ciekawe informacje z zakresu marketingu sportowego i nie tylko.

  • Sport Creative Facebook
  • Sport Creative Twitter
  • LinkedIn Ikona społeczna
  • Sport Creative Instagram
  • Sport Creative TikTok
  • Sport Creative YouTube

Sport Creative. Pomorskie, Gdańsk 2023