La liga z filtrem na instagramie w akcji "Be a Big Fan"

Hiszpańska Liga Piłkarska, La Liga wprowadza nowość dla swoich fanów na Instagramie. Dzięki rzeczywistości rozszerzonej kibice mają do dyspozycji 42 filtry, dzięki którym mogą zaprezentować się barwach swojego ukochanego Klubu.

Wiele lig piłkarskich została zawieszona z powodu pandemii COVID-19. Kibice opierają się obecnie na internecie i portalach społecznościowych oczekując nowych treści. Ligi oraz Klubu piłkarskie muszą szczególnie w obecnych czasach wykazać się innowacyjnością i wprowadzać nowe narzędzia do kontaktu z kibicami generując przy tym zaangażowanie w świecie cyfrowym.


La Liga postanowiła we współpracy z 42 Klubami stworzyć na Instagramie specjalne filtry. W rzeczywistości wirtualnej kibice mogą wybierać spośród 20 drużyn z LaLiga Santander i 22 klubów LaBiga SmartBank i uzyskać "autoportret" z szalikiem w barwach swojego Klubu.


Hiszpańska liga posiada obecnie ponad 26 milionów obserwujących na Instagramie i jak mówi Alfredo Bermejo Digital strategy director, La Liga: "To rozwiązanie pozwala nam w ciekawy i zabawny sposób podkreślić przywiązanie kibiców do danego Klubu i daje im możliwość wyrażenia tego w cyfrowym świecie.".

27 wyświetlenia0 komentarz
Sport Creative

Sport Creative to miejsce gdzie sport spotyka biznes.

Sport w dzisiejszych czasach stał się nie tylko widowiskiem wywołującym ogromne emocje i heroiczną walką o trofea, ale także produktem oferowanym przez kluby i organizacje sportowe walczące o sponsorów i klientów jakimi są kibice. Zachęcamy państwa do odwiedzin strony, na której znaleźć można ofertę współpracy Sport Creative oraz blog gdzie publikujemy różne ciekawe informacje z zakresu marketingu sportowego i nie tylko.

  • Sport Creative Facebook
  • Sport Creative Twitter
  • LinkedIn Ikona społeczna
  • Sport Creative Instagram
  • Sport Creative TikTok
  • Sport Creative YouTube

Sport Creative. Pomorskie, Gdańsk 2023