La Liga wykorzystuje potencjał Tik Tok. Część 1

Hiszpańska liga a w szczególności występujące w niej Kluby takie jak: FC Barcelona, Atletico Madryt, Real Sociedad, Sevilla FC i Cadiz CF korzystają z dołączenia do najszybciej rozwijającej się platformy społecznościowej jaką jest Tik Tok .

W mediach społecznościowych to właśnie treści audiowizualne mają obecnie największy wpływ. W szczególności wśród młodych odbiorców. W tym właśnie aspekcie należy rozumieć tak szybki rozwój platformy Tik Tok gdzie główną zasadą jest publikowanie krótkich wiralowych treści. Chińska aplikacja pojawiła się na rynku niecałe dwa lata temu i w bardzo krótkim czasie stała się najczęściej pobieraną aplikacją na świecie. Obecnie posiada ponad miliard aktywnych użytkowników. Klubu z La Liga bardzo szybko zauważyły, że obecność na Tik Tok może poszerzyć ich międzynarodową rzeszę fanów.


Klub Cadiz CF stworzył we współpracy z ligą strategiczny plan komunikacji właśnie na platformie Tik Tok. Drużyna z Andaluzji posiada obecnie ponad 19 000 fanów na całym świecie.


"Lokalne podejście do promocji nie jest już wystarczające . W momencie kiedy La liga umożliwiła nam wejście na Tik Tok zauważyliśmy, że zaprezentowanie naszego Klubu szerszej grupie odbiorców działa. Zdaliśmy sobie sprawę, że kampania międzynarodowe działają lepiej niż kampanie krajowe. Nowa platforma społecznościowa pomaga nam pokazać nie tylko samą piłkę nożną ale to co dzieje się w naszym Klubie od środka". - powiedział- José Grima Peña, dyrektor ds. Komunikacji w Cádiz CF.


Atletico Madryt, który obecnie posiada ponad 488 000 fanów na platformie Tik Tok dostrzega coraz większe zapotrzebowanie na treści tworzone przez Klub.


"Na żadnej innej platformie społecznościowej nie zaobserwowaliśmy tak dużego popytu na treści jakie występuje na Tik Tok. Nasi fani zawsze pozytywnie reagują na uruchomienie jakiś nowości w naszym Klubie, ale w tym przypadku odbiór był jeszcze bardziej spektakularny. Dziękujemy za to naszym fanom na całym świecie". - powiedział dyrektor ds. Rozwoju cyfrowego Atletico Madryt Alejandro Ugarrio.


Atleti nad rozwojem swojego konta na Tik Tok bardzo mocno pracują z różnymi osobami z poza świata piłki nożnej, organizują konkursy angażując w nie swoich partnerów i sponsorów. Podobnie jak Cádiz CF współpracują również z La Liga.


"Wzrost liczby obserwujących jest naprawdę znaczący ale przede wszystkim to treść materiałów i jej wyświetlenia sprawiają, że się wyróżniasz". - dodał Alejandro Ugarrio


Była to pierwsza część artykułu, w którym pokazujemy jak La liga wykorzystuje potencjał nowej platformy społecznościowej Tik Tok. W drugiej odsłonie przeczytacie:


FC Barcelona pierwszym klubem sportowym na świecie z milionem obserwujących!


Sevilla FC dostosowuje swoje treści.


Rola La liga w rozwijaniu się hiszpańskich klubów na Tik Tok.


39 wyświetlenia0 komentarz
Sport Creative

Sport Creative to miejsce gdzie sport spotyka biznes.

Sport w dzisiejszych czasach stał się nie tylko widowiskiem wywołującym ogromne emocje i heroiczną walką o trofea, ale także produktem oferowanym przez kluby i organizacje sportowe walczące o sponsorów i klientów jakimi są kibice. Zachęcamy państwa do odwiedzin strony, na której znaleźć można ofertę współpracy Sport Creative oraz blog gdzie publikujemy różne ciekawe informacje z zakresu marketingu sportowego i nie tylko.

  • Sport Creative Facebook
  • Sport Creative Twitter
  • LinkedIn Ikona społeczna
  • Sport Creative Instagram
  • Sport Creative TikTok
  • Sport Creative YouTube

Sport Creative. Pomorskie, Gdańsk 2023