La Liga porozumiała się z hiszpańskim odziałem LG

LG Electronics Spain i LaLiga ogłosiły podpisanie nowej umowy sponsorskiej, która ma na celu dalszy rozwój technologiczny piłki nożnej w Hiszpanii.Technologia koreańskiej firmy jest już obecnie mocno dostępna na stadionach drużyn z LaLiga w postaci między innymi: ścianek wideo, tablic wyników, tablic reklamowych i zaawansowanych urządzeń klimatyzujących a nawet lodówek. LaLiga w ostatnich latach bardzo mocno rozwinęła się pod względem technologicznym dzięki swojej strategii Business Intelligence, aplikacji Mediacoach do analizy gry zawodników czy innym pionierskim produkcją audiowizualnym. Do tego trzeba dodać także produkt władz hiszpańskiej ligi jakim jest platforma OTT LaLigaSportsTV. Pozyskanie więc takiego silnego partnera jakim jest LG wydaje się być kolejnym naturalnym krokiem.


„Dołączenie do LaLigi oznacza dołączenie do najlepszego programu na świecie. Spotkania hiszpańskiej najwyższej klasy rozgrywkowej można oglądać w coraz większej liczbie krajów, a firma LG chce wnieść swój wkład w innowacje i dalszą poprawą technologiczną La Liga tak aby wszyscy fani mogli doświadczyć emocji związanych z tymi rozgrywkami na jeszcze wyższym poziomie" - powiedział Jaime de Jaraíz, prezes i dyrektor generalny LG Iberia.


Javier Tebas, prezes LaLiga, dodał: „LaLiga zawsze szuka najlepszych partnerów, szczególnie w dziedzinie technologii. W tej dziedzinie pracujemy naprawdę bardzo ciężko aby zawsze być w czołówce".


Wprowadzając innowacje audiowizualne LaLiga sięgnęła tej pory już po takie rozwiązania jak: nowe grafiki wykorzystujące sztuczną inteligencję i rzeczywistość rozszerzoną, spektakularne zdjęcia lotnicze z użyciem dronów i kamer lotniczych oraz technologia 360º.

6 wyświetlenia0 komentarz
Sport Creative

Sport Creative to miejsce gdzie sport spotyka biznes.

Sport w dzisiejszych czasach stał się nie tylko widowiskiem wywołującym ogromne emocje i heroiczną walką o trofea, ale także produktem oferowanym przez kluby i organizacje sportowe walczące o sponsorów i klientów jakimi są kibice. Zachęcamy państwa do odwiedzin strony, na której znaleźć można ofertę współpracy Sport Creative oraz blog gdzie publikujemy różne ciekawe informacje z zakresu marketingu sportowego i nie tylko.

  • Sport Creative Facebook
  • Sport Creative Twitter
  • LinkedIn Ikona społeczna
  • Sport Creative Instagram
  • Sport Creative TikTok
  • Sport Creative YouTube

Sport Creative. Pomorskie, Gdańsk 2023