Kongres Science4Football już w listopadzie

Trzecia edycja międzynarodowego kongresu Science4Football odbędzie się 16 listopada. W tym roku po raz pierwszy uczestnicy będą mogli zaczerpnąć wiedzy od ekspertów w Legia Training Center, a także w trybie online. Podczas wydarzenia po raz drugi zostanie wyłoniony zwycięzca konkursu S4F StartUp Challenge.Science4Football to coroczna konferencja o zasięgu międzynarodowym, obejmująca tematycznie spektrum wszechstronnego przygotowania sportowców, szczególnie piłkarzy, przy uwzględnieniu dynamicznego rozwoju technologii wykorzystanych w procesie treningu oraz praktycznych metod analizowania danych. Kadrę prelegentów tworzą przedstawiciele uznanych klubów europejskich, trenerzy, naukowcy i specjaliści w wybranych dziedzinach związanych ze światem sportu: coachingu, przygotowania fizycznego czy medycyny sportowej. Uczestnicy będą mogli wysłuchać m.in. trenera przygotowania fizycznego Andrea Riboli z Atalanty Bergamo czy koordynatora medycznego Cristiano Eirale z Paris Saint-Germain. To także dobra okazja do nawiązania istotnych kontaktów.


Kluczowym punktem programu trzeciej edycji kongresu będzie optymalne przygotowanie zawodników pod względem fizycznym, technicznym i mentalnym w czasie pandemii. Badania naukowe i wykorzystanie dostępnych danych są kluczowe w tworzeniu elastycznych planów treningowych w nowej, niezwykle wymagającej rzeczywistości, z jaką muszą się mierzyć przedstawiciele sztabów szkoleniowych i sportowcy.


Po raz pierwszy w ramach konferencji miejscem spotkania będzie Legia Training Center, najnowocześniejsze centrum treningowe w Europie Środkowej. Komfortowe zaplecze konferencyjne oraz zaawansowana infrastruktura ośrodka będą naturalną platformą dla zdobywania wiedzy i wymiany doświadczeń. Poprzednie edycje zgromadziły na stadionie przy Łazienkowskiej 3 prawdziwe tłumy. W tym roku, ze względu na obowiązujący reżim sanitarny, organizatorzy opracowali hybrydową formułę, pozwalającą na uczestnictwo w zajęciach także w trybie online.


Podczas wydarzenia odbędzie się finał konkursu S4F StartUp Challenge dla firm prezentujących prototypy innowacyjnych rozwiązań w sporcie oraz szeroko pojętych obszarach SportTech, HealthTech, Wellbeing, BigData i IoT.


Źródło: Legia Warszawa

21 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
Sport Creative

Sport Creative to miejsce gdzie sport spotyka biznes.

Sport w dzisiejszych czasach stał się nie tylko widowiskiem wywołującym ogromne emocje i heroiczną walką o trofea, ale także produktem oferowanym przez kluby i organizacje sportowe walczące o sponsorów i klientów jakimi są kibice. Zachęcamy państwa do odwiedzin strony, na której znaleźć można ofertę współpracy Sport Creative oraz blog gdzie publikujemy różne ciekawe informacje z zakresu marketingu sportowego i nie tylko.

  • Sport Creative Facebook
  • Sport Creative Twitter
  • LinkedIn Ikona społeczna
  • Sport Creative Instagram
  • Sport Creative TikTok
  • Sport Creative YouTube

Sport Creative. Pomorskie, Gdańsk 2023