Konferencja „Prawo Sport Finanse 2020”

W dniach 2 i 3 kwietnia 2020 r. na Wydziale Prawa i Administracji odbędzie się VII Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Prawo Sport Finanse 2020”. Jej organizatorami są Koło Naukowe Prawa Sportowego „Ius et Sport” i Stowarzyszenie Prawa Sportowego „Ius et Sport”.

Na przestrzeni lat konferencja zyskała rangę największej i najbardziej prestizżowej konferencji prawa sportowego w Polsce. Co roku w Warszawie spotykają się znamienici eksperci zajmujący się w swojej codziennej praktyce szeroko rozumianym rynkiem sportowym. Celem konferencji jest stanowienie przestrzeni dla merytorycznej i rzetelnej debaty na tematy koncentrujące się wokół sportu amatorskiego i zawodowego.


W ubiegłych latach wśród gości znaleźli się między innymi Marcin Animucki (prezes Ekstraklasa S.A.), dr Mateusz Dróżdż (były prezes Zagłębia Lubin) czy Tomasz Pasieczny (skaut Arsenalu Londyn). Poruszone zostały zagadnienia dotyczące min. prawnych aspektów działalności branży hazardowych czy problemu dopingu w sporcie.


Organizatorzy zapowiadają, że tegoroczna edycja nabierze nową, innowacyjną formułę.

Pierwszego dnia spotkamy się w gronie akademickim, zrzeszającym studentów i doktorantów z całej Polski. Swój abstrakt zgłosić będzie mógł każdy, natomiast do czynnego udziału w konferencji zakwalifikowani zostaną najlepsi. Wystąpi piętnastu prelegentów, z czego ponad połowa spoza Uniwersytetu Warszawskiego. Całość połączona będzie z I Ogólnopolskim Zjazdem Kół Naukowych Prawa Sportowego.


Drugiego dnia VII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Prawo Sport Finanse 2020” udział w dyskusji wezmą eksperci. Harmonogram został podzielony na cztery panele, które dotyczyć będą między innymi prawnych aspektów zarządzania ruchem sportowym czy finansowania sportu i kierunków jego rozwoju. W trakcie każdego z nich zaproszeni goście wraz z wyznaczonym moderatorem podejmą problematykę omawianego zagadnienia.


Nie zabraknie ekspertów rynku sportowego z całej Polski. Udział w konferencji potwierdzili już między innymi Jakub Laskowski (Legia Warszawa), Euzebiusz Smolarek (Polski Związek Piłkarzy), prof. UW dr hab. Andrzej Wach (Polski Związek Piłki Nożnej) i Hubert Radke (Związek Koszykarzy).


Wstęp na konferencję jest bezpłatny i dostępny dla każdego. Więcej informacji, w tym szczegółowy harmonogram wydarzenia i zasady przyjmowania abstraktów, ogłoszone będą w mediach społecznościowych Koła Naukowego Prawa Sportowego Ius et Sport

11 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
Sport Creative

Sport Creative to miejsce gdzie sport spotyka biznes.

Sport w dzisiejszych czasach stał się nie tylko widowiskiem wywołującym ogromne emocje i heroiczną walką o trofea, ale także produktem oferowanym przez kluby i organizacje sportowe walczące o sponsorów i klientów jakimi są kibice. Zachęcamy państwa do odwiedzin strony, na której znaleźć można ofertę współpracy Sport Creative oraz blog gdzie publikujemy różne ciekawe informacje z zakresu marketingu sportowego i nie tylko.

  • Sport Creative Facebook
  • Sport Creative Twitter
  • LinkedIn Ikona społeczna
  • Sport Creative Instagram
  • Sport Creative TikTok
  • Sport Creative YouTube

Sport Creative. Pomorskie, Gdańsk 2023