Kolejna odsłona raportu Deloitte Football Money League

Firma Deloitte zaprezentowała kolejną odsłonę raportu "Deloitte Football Money League". Materiał przygotowany przez firmę opiera się głównie na analizie struktury przychodach Klubów piłkarskich. W 2021 roku pierwsze miejsce pod względem dochodów osiągnęła FC Barcelona.

W raporcie dużo uwagi poświęca się wpływowi pandemii COVID-19 na przychody Klubów. Różne reakcje rządów na konieczność wprowadzenia lockdownu w celu ograniczenia rozprzestrzenia się wirusa spowodowały, że zespoły różnie odczuły skutki pandemii. Według firmy Deloitte jest to jeden z najtrudniejszych momentów w historii piłki nożnej: brak kibiców, przełożone lub odwołane całkowicie mecze, konieczność udzielania rabatów dla nadawców telewizyjnych miały znaczący wpływ na wyniki finansowe Klubów w sezonie 2019/2020.


TOP 5 Klubów z raportu Football Money League 2021

 1. FC Barcelona (715,1 mln euro)

 2. Real Madryt (714,9 mln euro)

 3. Bayern Monachium (634,1 mln euro)

 4. Manchester United (580,4 mln euro)

 5. Liverpool FC (558,6 mln euro)

Pełna wersja raportu

106 wyświetlenia0 komentarz
Sport Creative

Sport Creative to miejsce gdzie sport spotyka biznes.

Sport w dzisiejszych czasach stał się nie tylko widowiskiem wywołującym ogromne emocje i heroiczną walką o trofea, ale także produktem oferowanym przez kluby i organizacje sportowe walczące o sponsorów i klientów jakimi są kibice. Zachęcamy państwa do odwiedzin strony, na której znaleźć można ofertę współpracy Sport Creative oraz blog gdzie publikujemy różne ciekawe informacje z zakresu marketingu sportowego i nie tylko.

 • Sport Creative Facebook
 • Sport Creative Twitter
 • LinkedIn Ikona społeczna
 • Sport Creative Instagram
 • Sport Creative TikTok
 • Sport Creative YouTube

Sport Creative. Pomorskie, Gdańsk 2023