Kluby Ekstraklasy chcą prowadzić rozmowy z PZPN ws. zmian w polskiej piłce

Realizując zapisy umowy pomiędzy PZPN i Ekstraklasą, kluby uczestniczące w najwyższej klasie rozgrywkowej na spotkaniu zorganizowanym przez zarząd ligowej spółki po merytorycznej dyskusji jednogłośnie zdecydowały, że chcą rozmawiać z PZPN nad pakietem zmian w polskiej piłce, w tym kwestią potencjalnej zmiany systemu rozgrywek od sezonu 2021/22.


W związku z tym zarząd Ekstraklasy w imieniu klubów przekaże prośbę do PZPN o powołanie strategicznej rady ds. futbolu zawodowego przy PZPN, na wzór grup konsultacyjnych działających przy FIFA i UEFA. Zdaniem klubów, celem rady działającej na stałe pod auspicjami PZPN, ma być przygotowywanie projektów zmian dotyczących nie tylko systemów rozgrywek, ale także innych spraw mających wpływ na zawodowe rozgrywki na poziomie krajowym i międzynarodowym.

Do pracy w radzie ze strony Ekstraklasy wytypowani zostali ze strony klubów: Karol Klimczak (Lech Poznań), Dariusz Mioduski (Legia Warszawa), Jarosław Mroczek (Pogoń Szczecin), Tomasz Salski (ŁKS), Wojciech Strzałkowski (Jagiellonia Białystok) oraz prezes Ekstraklasy, Marcin Animucki. Kluby Ekstraklasy wyrażają nadzieję, że jest to szansa na nowe otwarcie w dialogu na temat rozwoju i przyszłości polskiej piłki.

9 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
Sport Creative

Sport Creative to miejsce gdzie sport spotyka biznes.

Sport w dzisiejszych czasach stał się nie tylko widowiskiem wywołującym ogromne emocje i heroiczną walką o trofea, ale także produktem oferowanym przez kluby i organizacje sportowe walczące o sponsorów i klientów jakimi są kibice. Zachęcamy państwa do odwiedzin strony, na której znaleźć można ofertę współpracy Sport Creative oraz blog gdzie publikujemy różne ciekawe informacje z zakresu marketingu sportowego i nie tylko.

  • Sport Creative Facebook
  • Sport Creative Twitter
  • LinkedIn Ikona społeczna
  • Sport Creative Instagram
  • Sport Creative TikTok
  • Sport Creative YouTube

Sport Creative. Pomorskie, Gdańsk 2023