KGHM Polska Miedź w ofensywie. Kolejny sezon z Cuprum Lubin

Tematem wtorkowej konferencji prasowej Cuprum Lubin S.A. z KGHM Polska Miedź S.A. było przedłużenie współpracy ze sponsorem strategicznym na cały sezon 2020/2021.Lidia Marcinkowska-Bartkowiak, Dyrektor Naczelna ds. Komunikacji KGHM S.A.:


„W kolejnym już sezonie KGHM będzie miał przyjemność być sponsorem klubu Cuprum Lubin. Podkreślam znaczenie słowa „sezon” nie bez przyczyny, gdyż wreszcie udało nam się podpisać umowę na dofinansowanie do końca sezonu, do czerwca 2021 roku. Jest to ważne zwłaszcza w tym trudnym pandemicznym czasie, by mieć stabilizację finansową. Mam nadzieję, że teraz wiele następnych sezonów będzie wyglądać w ten właśnie sposób. Pandemia nieco zmieniła warunki funkcjonowania, dlatego tym bardziej cieszymy się, że udało się podpisać umowę w satysfakcjonującej dla obydwóch stron formie. Dla KGHM-u sponsoring sportu ma dwie funkcje. Po pierwsze, pokazuje naszą markę nie tylko lokalnej społeczności, gdyż Cuprum Lubin, występując w najwyższej klasie rozgrywkowej, ma zasięg na całą Polskę. Drugą funkcją jest CSR – czyli działalność społeczna. Funkcjonowanie w sporcie jest bardzo ważne nie tylko dla młodzieży, która jest głównym celem naszych działań sponsorskich, ale także dla wszystkich mieszkańców miasta, regionu i całej Polski.”Ryszard Czarnecki, Wiceprezes PZPS:


„Chciałem pogratulować Cuprum Lubin kontynuacji współpracy z tak strategicznym sponsorem jakim jest KGHM Polska Miedź S.A. Jest to firma o znaczeniu międzynarodowym. Życzę, by Cuprum biło się nie tylko o medale mistrzostw Polski, ale i o Puchary Europejskie. Współpraca z KGHM to wspaniały pomysł, ponieważ będzie to budować bardzo pozytywny wizerunek siatkówki w naszym kraju. Z takimi sponsorami Polska siatkówka ma szansę się rozwijać. Społeczny wymiar funkcjonowania KGHM-u jest również bardzo ważny. Dziękuję pani Lidii Marcinkowskiej-Bartkowiak za kontynuację tej współpracy. Zapewniam, że KGHM jest otwarty na zwiększenie kwot finansowania w ciągu tego sezonu lub następnych lat. Pierwsze dwa spotkania Cuprum Lubin w rozgrywkach PlusLigi pokazują, że potencjał w drużynie jest ogromny. Po tych meczach, w których drużyna się pokazała bardzo dobrze, widać, że może zajść daleko. Ja w nią wierzę i cieszę się, że mogłem w jakiś sposób ten klub wesprzeć. Trzymam mocno kciuki za Cuprum Lubin. Macie waleczne serca i tak ma pozostać.”


Tomasz Tycel, Prezes Zarządu Cuprum Lubin S.A.:


„Chciałbym bardzo podziękować za wsparcie finansowe dla klubu ze strony KGHM Polska Miedź S.A. Jako drużyna będziemy się starać ze wszystkich sił, by osiągnąć jak najlepszy wynik i godnie reprezentować zarówno sponsora, jak i nasz region. Jesteśmy jedynymi reprezentantami z Dolnego Śląska w najwyższej męskiej klasie rozgrywkowej. Na Cuprum Lubin nie można patrzeć inaczej jak przez pryzmat KGHM-u, a przez te wszystkie lata z jego pomocą udało się doprowadzić nasz klub do wysokiego poziomu, czyli ekstraklasy siatkarzy - PlusLigi. W naszym DNA mamy polską miedź.”


Źródło: Cuprum Lubin S.A.

7 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
Sport Creative

Sport Creative to miejsce gdzie sport spotyka biznes.

Sport w dzisiejszych czasach stał się nie tylko widowiskiem wywołującym ogromne emocje i heroiczną walką o trofea, ale także produktem oferowanym przez kluby i organizacje sportowe walczące o sponsorów i klientów jakimi są kibice. Zachęcamy państwa do odwiedzin strony, na której znaleźć można ofertę współpracy Sport Creative oraz blog gdzie publikujemy różne ciekawe informacje z zakresu marketingu sportowego i nie tylko.

  • Sport Creative Facebook
  • Sport Creative Twitter
  • LinkedIn Ikona społeczna
  • Sport Creative Instagram
  • Sport Creative TikTok
  • Sport Creative YouTube

Sport Creative. Pomorskie, Gdańsk 2023